1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Muhammed Emin Saraç’ın cenaze namazı kılındı
Muhammed Emin Saraç’ın cenaze namazı kılındı

Muhammed Emin Saraç’ın cenaze namazı kılındı

Tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında vefat eden Türkiye'nin önde gelen alimlerinden Muhammed Emin Saraç için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.

21 Şubat 2021 Pazar 19:02A+A-

Fatih Camisi'nde 65 yıl boyunca, tefsir, hadis ve fıkıh dersi veren, yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yüzlerce talebe yetiştiren Muhammed Emin Saraç için Fatih Atikali Mahallesi'ndeki evinde helallik alındı.

Saraç'ın cenazesi, Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından yakınları, talebeleri ve sevenlerinin omzunda Fatih Camisi'ne götürüldü. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve Fatih Saraç da babalarının tabutuna omuz verdi.

Namazın ardından konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları kaydetti:

"Öncelikle musallada Hakk’a uğurlayacağımız muhterem hocamızı imam hatip okulu yıllarından tanıdım, tanıyorum. O günden son dönemdeki yaşadığı sıkıntılara kadar zaman zaman fırsat buldukça ziyaretlerine de hep gittim. Ve bu ziyaretlerimde de kendisinden çok ama çok istifade ettim.

Biz kendisini hep bir muhaddis, bir müfessir olarak iyi bildik iyi tanıdık. Hamdolsun yakından tanıma fırsatını da bulduğumuz için mutluyuz. Rabbim ebedi alemde de inşallah bizleri birlikte haşru cem eylesin."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum