1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Muhaliflerin Hama’da Esed ve Destekçilerine Ağır Kayıplar Verdirtmeye Devam Ediyor!
Muhaliflerin Hama’da Esed ve Destekçilerine Ağır Kayıplar Verdirtmeye Devam Ediyor!

Muhaliflerin Hama’da Esed ve Destekçilerine Ağır Kayıplar Verdirtmeye Devam Ediyor!

Suriyeli muhalif grupların Hama'nın kuzeybatı kırsalında başlattığı geniş çaplı operasyon katil Esed ve destekçilerine kayıplar verdirerek tüm hızıyla devam ediyor.

10 Haziran 2019 Pazartesi 12:35A+A-

İran ve Rusya destekli Esed rejimi her gün sivil yerleşkelere düzenlediği onlarca bombardımanlarda ölenlerin sayısının gün geçtikçe artarken muhaliflerin Hama’da İran ve Rusya destekli Esed rejim güçlerine yönelik başarılı saldırıları sosyal medyada “Kalbe Şifa görüntüler” olarak paylaşıldı.

Suriyeli muhaliflerin sosyal medya aracılığıyla yapmış oldukları açıklamalarda; muhaliflerin şuana kadar birçok stratejik  yeri İran ve Rusya destekli Esed rejiminden ele geçirdiklerini öte yandan şiddetli şekilde süren çatışmalarda yüzlerce rejim unsurunu etkisiz hale getirdiklerini ifade ediyorlar.

Yayınlanan görüntülerde, Halep'in kuzeybatı çevresinde bombalı araç saldırısının düzenlendiği, yanı sıra onlarca tankın imha edildiği, birçok stratejik noktanın kontrolünün ele geçirildiği, bölgede yaşanan çatışmalarda ise çok sayıda mühimmatın muhaliflerin eline geçtiği, yüzlerce rejim askerinin öldürdüğü ve birçok askerin esir alındığı bildirildi.

Islahhaber sitesinin naklettiğine göre Tahriru’ş-Şam (HTŞ) grubunun Hama kırsalında devam eden saldırılarda rejime ait bir noktaya düzenlediği bombalı araç saldırısı ve ölen rejim unsurları:

 

 

 

Tahriru’ş-Şam (HTŞ) grubunun rejim unsurlarına düzenlediği saldırıda öldürülen İran ve Rusya destekli Esed rejim askerleri:

 

 

 

Muhaliflerin rejim tanklarını güdümlü füzelerle imha ettiği görüntüler:

 

 

 

 

 

Esir alınan rejim unsurları:

 

 

Çatışmalar sırasında öldürülen rejim unsurları:

 

 

 

 

 

HABERE YORUM KAT

2 Yorum