1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. MOSSAD ile bağlantılı olduğu tespit edilen 15 şüpheli tutuklandı
MOSSAD ile bağlantılı olduğu tespit edilen 15 şüpheli tutuklandı

MOSSAD ile bağlantılı olduğu tespit edilen 15 şüpheli tutuklandı

Türkiye'de, Siyonist İsrail’in istihbarat servisi MOSSAD ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 15 şüphelinin "uluslararası casusluk" suçundan tutuklanmasına karar verildi.

21 Ekim 2021 Perşembe 13:41A+A-

AA'nın naklettiğine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, MOSSAD ile bağlantılı kişilerin, Türkiye'de bulunan Filistin ve Suriye uyruklu şahıslarla irtibatlanarak Siyonist İsrail için önem arz eden bilgi ve belgeleri elde ettiği, aktarılan bilgiler karşılığında uluslararası para transfer şirketleri, havale ofisleri ve canlı kuryeler vasıtasıyla ödeme gerçekleştirildiği, bu kişilerin uluslararası casusluk faaliyetleri içerisinde olabileceği yönündeki istihbari bilgi üzerine soruşturma başlattı.

Bunun üzerine gerçekleştirilen operasyonda 15 şüpheli gözaltına alındı. İşlemlerinin ardından 19 Ekim'de adliyeye getirilen 15 şüpheli, savcılıkça ifadeleri alındıktan sonra "uluslararası casusluk" suçundan tutuklanmaları istemiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Nöbetçi hakimlik, sorguladığı 15 şüphelinin tutuklanmasına hükmetti. Tutuklanan şüphelilerin Maltepe Ceza İnfaz Kurumu'na götürüldüğü öğrenildi.

 

 

HABERE YORUM KAT