1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Mısır'da Gözaltına Alınan AA Çalışanlarından Biri Serbest Bırakıldı
Mısır'da Gözaltına Alınan AA Çalışanlarından Biri Serbest Bırakıldı

Mısır'da Gözaltına Alınan AA Çalışanlarından Biri Serbest Bırakıldı

Anadolu Ajansı Genel Müdürü Şenol Kazancı, Mısır'da gözaltına alınan AA çalışanlarından Hilmi Balcı'nın serbest bırakıldığını duyurdu.

16 Ocak 2020 Perşembe 23:57A+A-

Mısır'da önceki gün Anadolu Ajansı (AA) Kahire ofisine düzenlenen polis baskını sırasında gözaltına alınan 4 çalışandan Türk vatandaşı Hilmi Balcı serbest bırakıldı.

AA Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, "Diğerlerinin de kefaletle salıverilmesini bekliyoruz" dedi.

Neler yaşandı?

Mısır polisi, 14 Ocak Salı günü, AA Kahire ofisine baskın düzenleyerek, 1'i Türk vatandaşı 4 çalışanı gözaltına alarak bilinmeyen bir yere götürmüştü.

Ofise gelen polis ekipleri, güvenlik kameralarını kapatarak internet bağlantısını kesmişti.

Dün sabah saatlerine kadar ofiste arama yapan güvenlik güçleri, çalışanların pasaport, cep telefonu ve bilgisayarlarına el koyarak, dışarıyla irtibat kurmalarını engellemişti.

Mısır tepkilerden sonra konuyu çarpıtmaya çalıştı

Mısır İçişleri Bakanlığı ise emniyetin AA Kahire ofisine hiçbir gerekçe göstermeden düzenlediği baskının üzerinden 24 saat geçtikten sonra ve uluslararası yoğun tepkiler üzerine dün akşam yaptığı skandal bir açıklamayla konuyu çarpıtma girişiminde bulundu.

Anadolu Ajansı adının hiç zikredilmediği ve somut bir suçlamanın yer almadığı açıklamada, ofise yapılan baskının Mısır Devlet Yüksek Güvenlik Savcılığından alınan iznin ardından gerçekleştirildiği aktarıldı.

AA 

HABERE YORUM KAT