1. HABERLER

  2. HABER

  3. Milli Güvenlik Dersinde Taciz ve Tuzak
Milli Güvenlik Dersinde Taciz ve Tuzak

Milli Güvenlik Dersinde Taciz ve Tuzak

Milli Güvenlik Bilgisi derslerine giren üsteğmen, liseli öğrencileri fuhuş tuzağına düşürüp görüntüleri kaydetmiş!

02 Kasım 2010 Salı 12:20A+A-

Fişlemelerle sıklıkla gündeme gelen Milli Güvenlik dersleri şimdi de liseli kızlara taciz ile gündemde... Askeri casusluk ve şantaj çetesi soruşturmasında, Milli Güvenlik dersine giren bazı liselilerin şantaj amaçlı tuzağa düşürüldüğü ileri sürüldü.

Bugünkü Habertürk'te yer alan bir habere göre operasyonda gözaltına alınan 35 şüpheli arasında yer alan Üsteğmen A.Ç.T'nin liseli kızlarla cinsel ilişkiye girdiğine dair fotoğraflar ve kamera görüntüleri bulunduğu öğrenildi. Soruşturmada tutuklanan Albay İbrahim Sezer'den elde edildiği iddia edilen belgeler arasında, çetenin liseli kızları tuzağa düşürdüğü ve kullanmayı planladığı yönünde bilgiler olduğu öne sürüldü.

Bu amaçla derslerine girilen kız öğrenciler ile cinsel ilişkiye girildiği, fotoğraflarının ve görüntülerinin de kaydedildiği iddia edildi.

GÖRÜŞMELER KAYITTA

İstanbul 23. Motor Piyade Alay Komutanlığı'nda görev yapan ve Sultanbeyli'deki bazı liselerde Milli Güvenlik derslerine giren Üsteğmen A.Ç.T'nin, el konulan bilgisayarında da liseli kızlarla cinsel ilişki sırasında çekilmiş görüntülere ulaşıldı. Üsteğmenin liseli kızlardan biriyle yaptığı MSN görüşmeleri de kayıt altına alındı.

Görüşmelerden birinde, İ. ismindeki öğrenci üsteğmene ilişkiye girmesinin hata olduğunu belirterek, "Diyorum ya yaptım bir hata. Anla artık, yaşıma ver, daha 16 yaşındayım. Defalarca söyledim. Her öğretmen öğrenciyle arasına belli bir mesafe koyarken sen niye bunu yapmadın ki tuhaf. Sen teğmen, ben öğrenci herkes yerini bilsin. Bundan sonra kendine gel biraz." ifadelerini kullanıyor.

ÖĞRENCİLER DOĞRULADI

Tespit edilen liseli kız öğrencilerin aileleri ile birlikte emniyete gelerek ifade verdikleri üsteğmenin kendilerini sürekli taciz ettiğini anlattıkları da iddia edildi. Üsteğmen T'nin gizli kamera ile çektiği görüntüler incelemeye alındı, Soruşturma kapsamında tutuklanan Albay İbrahim Sezer'in de evinde pek çok bayan ile ilişkiye girdiğine dair görüntüler bulunmuştu.

Görüntülerdeki kadınlardan Aynur F, ifadesinde Sezer ile lise öğrencisiyken tanıştıklarını anlatmıştı. Sezer'den ele geçirilen bir ajanda da ise üst düzey bürokrat, işadamı ve subaylara fuhuş için gönderilmek istenilen kadınlarla ilgili bilgiler yer alıyordu.

BAŞÖRTÜSÜ ZULMÜ DE SIKLIKLA YAŞANIYOR

Bilindiği gibi Milli Güvenlik derslerine giren subaylar, öğrencilerin yanı sıra öğretmenleri ve okul idaresini de özellikle başörtülü olmaları ve başörtülülere yönelik tavırları konusunda fişliyorlar. Konuyla ilgili Özgür-Der defalarca yaptığı açıklamalar ve protesto eylemleriyle bu dersin kaldırılarak okullarda kışla düzenine son verilmesi çağrısında bulunmuştu.

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

2 Yorum