1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP'nin Kaleleri Çöktü!
MHPnin Kaleleri Çöktü!

MHP'nin Kaleleri Çöktü!

Referandumda 'hayır' propagandası yapan MHP'de istenilen sonuçlara ulaşılamadığı görüldü... Devlet Bahçeli, mağlubiyeti rüşvet ve baskı suçlamalarıyla açıkladı.

12 Eylül 2010 Pazar 23:57A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)'nin 'kalesi' olarak görülen şehirlerden Erzurum %86,92; Yozgat %77,34; Kırşehir %58,52; Çankırı %77,02 ve Bahçeli'nin memleketi Osmaniye ise %53,43 ile 'evet' dedi.

BAHÇELİ'DEN RÜŞVET, TEHDİT SUÇLAMASI!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada Başbakan Erdoğan'ı referandum propagandasında rüşvet ve baskı uygulamakla suçladı ancak referandum sonuçlarının herkes tarafından saygıyla karşılanması gerektiğini belirtti.

İşte Bahçeli'nin yazılı açıklaması:

"12 Eylül 2010 tarihinde yapılan Anayasa değişikliği referandumu sonuçlanmış ve resmi olmayan ilk sonuçlar ortaya çıkmıştır.

Referandum kampanyasında AKP'nin devlet imkanlarını seferber etmesi, baskı, rüşvet, yalan ve tehdit dahil hukuk ve ahlak dışı yol ve yöntemlere başvurması ve manevi değerleri siyasi amaçlı istismar etmesi siyasi tarihimize kara bir sayfa olarak geçmiştir.

Buna rağmen referandum sonuçlarına herkes saygı göstermek durumundadır.

Başbakan Erdoğan ve AKP'nin bölücülük ve yolsuzluk siciline uygun yandaş yargı yaratma gizli amaçlarına hizmet edecek Anayasa değişikliklerinin Türk milleti tarafından kabul edilmesiyle Türkiye için hayati risk ve tehlikelerle dolu karanlık bir döneme girilmiştir.

Başbakan Erdoğan'ın önümüzdeki yıl gündeme getireceğini açıkladığı kapsamlı Anayasa değişikliğinde PKK açılımının ilerletilmesi kapsamında Türkiye'nin milli birliği, milli devlet niteliği ve üniter siyasi yapısının temellerinin yıkılmasını amaçlayan düzenlemelerin yer almasının Türkiye'yi etnik temelde ayrışma, çatışma ve bölünme sürecine mahkum etmesi kaçınılmazdır.

Böyle bir gelişmenin doğuracağı vahim ve ağır sonuçlar açıktır.
Milliyetçi Hareket Partisi önümüzdeki zor ve sıkıntılı dönemde Türkiye'nin ve Büyük Türk Milleti'nin huzuru, güvenliği, birliği ve bin yıllık kardeşliğini korumak için üzerine düşeni yapmaya azimli ve kararlıdır.

Bu vesileyle Başbakan Erdoğan'a uyarımız ve çağrımız, Anayasa referandumu sonuçlarından cesaret alarak PKK açılımını ilerletmeye çalışmasının altından kalkamayacağı sonuçlar doğuracağını biran önce anlaması ve en erken tarihte milletvekili genel seçimine gidilerek Türk milletinin hakemliğine başvurulmasına karşı direnmekten vazgeçmesidir."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum