1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP'de 6 Kişi Daha İstifa Etti
MHPde 6 Kişi Daha İstifa Etti

MHP'de 6 Kişi Daha İstifa Etti

Uygunsuz kasetleri yayımlanan ve yayımlanacağı açıklanan MHP'li yöneticiler ve milletvekili adayları birer birer istifa etmeye başladılar. İsimleri geçen 6 kişi de istifa etti. İstifa sayısı toplamda 10'a çıktı.

21 Mayıs 2011 Cumartesi 12:19A+A-

Uygunsuz kasetleri yayımlanan Mehmet Ekinci ve yayınlanacağı açıklanan Cihan Paçacı ve Osman Çakır, partiden, görevlerinden ve adaylıktan istifa etti.

MHP'deki kaset skandalının sarsıntıları devam ediyor. Daha önce uygunsuz kasetleri çıkan iki genel başkan yardımcısından sonra şimdi altı ismin kaseti gündemde. Bu altı isimden üçü bugün partisinden istifa etti.

MHP'de bir ilköğretim öğretmeni kadınla uygunsuz görüntülerinin yer aldığı kaseti yayımlanan Mehmet Ekinci ile değişik kadınlarla görüntülerinin yer aldığı kasetlerinin yayınlanacağı duyurulan Osman Çakır ve Cihan Paçacı da partiden, adaylıktan ve partideki görevlerinden istifa ettiklerini duyurdular.

MHP'li yöneticiler için ağır ifadelerin kullanıldığı 'Farklı Ülkücülük' internet sitesinde, "Maalesef bize başka bir çıkar yol bırakmayan, MHP'ye ve davamıza gelecek zararı umursamayan ve tek dertleri menfaat temin ettikleri koltuklarını korumak olan bu işgal çetesinin ve elebaşının inadı yüzünden yayınlarımıza devam ediyoruz" denildi.

İKİ İSTİFA DAHA:

Mehmet Taytak ve Ümit Şafak da istifa eden isimlerden oldu.

Deniz Bölükbaşı da istifa etti... Böylelikle 6 isim de istifa etmiş oldu. Kaset skandalları nedeniyle MHP'den istifa edenlerin sayısı 10'a yükseldi.

MHP'de daha önceki iki kaset dalgasında Genel Başkan Yardımcıları Recai Yıldırım, Metin Çobanoğlu, Bülent Didinmez ile MHP İstanbul eski İl Başkanı İhsan Barutçu milletvekili adaylıkları ve görevlerinden istifa etmişti.

İLK İSTİFA OSMAN ÇAKIR'DAN

MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, partideki görevlerinden, parti üyeliğinden ve Samsun milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

'Farklı Ülkücüler' internet sitesinin "MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici'ye ait görüntüleri yayınlaması ve sıradaki ismin Osman Çakır olduğu"nu duyurmasının ardından ilk istifa geldi. MHP Genel Başkan Yardımcısı Osman Çakır, hem görevinden hem de milletvekili adylığından çekildi.

Osman Çakır 18 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, hakkındaki iddiaların, "iftira" olduğunu belirterek, "MHP'ye zarar vermek için bunlar gündeme getiriliyor." demişti.

MHP lideri Devlet Bahçeli de ismi açıklanan son 6 kişiyi savunmuş ve "Ellerinde ne varsa yayınlasınlar!" resti çekmişti.

BAHÇELİ'DEN AÇIKLAMA

MHP'de deprem devam ediyor. Bahçeli'nin A Takımı'nda olan Cihan Paçacı, Mehmet Ekici ve Osman Çakır bu sabah partilerinden istifa ettiler.

Daha önce istafalarını kabul etmeyeceğini ve bu isimlerle seçimlere gideceğini açıklayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli istifalarla ilgili ilk açıklamasını yaptı.

İstifalarını ben istemedim diyen Devlet Bahçeli, "Bunlar toplumda çevreleri olan insanlar. Partiyi rahatlatmak için istifa ettiler." dedi.

MEHMET EKİCİ: MİLLETİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM

Görüntüleri yayınlanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, yaptığı yazılı açıklamada "Milliyetçi Hareket Partisi genel başkan yardımcılığı, merkez yönetim kurulu üyeliği, parti üyeliği ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa ediyorum. Milletimden özür diliyorum. Savaşım şimdi başlıyor" dedi.

Mehmet Ekici, 'Farklı Ülkücüler'in ellerinde hangi MHP'lilerin kasetlerinin olduğunu açıklamasının ardından yaptığı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Alnım açık. Yüzüm ak. Bu bana yapılmış bir komplodur. İstifa etmeyi düşünmüyorum" demişti.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum