1. HABERLER

  2. HABER

  3. "MHP Seçimden Çekilmeye Zorlanabilir!"
MHP Seçimden Çekilmeye Zorlanabilir!

"MHP Seçimden Çekilmeye Zorlanabilir!"

Fethullah Gülen’e yakın isimlerden biri olan Hüseyin Gülerce, MHP’ye yönelik kaset iddialarıyla ilgili yazısında kaset olayında cemaatin parmağının olmadığını belirtti.

26 Mayıs 2011 Perşembe 09:59A+A-

Hüseyin Gülerce, dünkü makalesinde, "Yeni kasetler olduğu söyleniyor. Yani daha büyük sarsıntı yapacak kasetler çıkabilir. MHP, havlu atmaya, seçimden çekilmeye bile zorlanabilir." diye yazdı.

Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce, "MHP ve kasetler: Kim, neden yapıyor?" başlıklı dünkü köşe yazısında, "Hepimiz, on MHP yöneticisini istifaya götüren kasetlerle ilgili iki sorunun cevabını merak ediyoruz" diye başladı. Gülerce, bu soruları "Bir, bunu kim yapıyor? İki, neden yapıyor?" diye sıraladı.

"Bu soruların cevabı için, kasetle, siyasi sonuç alınan örneğe gitmeliyiz, Baykal'ın CHP genel başkanlığından uzaklaştırılması" diyen Gülerce'nin yazısından bazı bölümler şöyle:
"MHP'ye yönelik kaset operasyonunu kim yapıyor? CHP'yi kimler dizayn ediyorsa, MHP operasyonunu da onlar yapıyor. Devlet Bahçeli'nin kimyası bozulmasaydı, 'Okyanus ötesi' diye tutturmazdı. CHP ile kim oynadıysa, MHP ile de o oynuyor. CHP'de hedef Baykal'dı, MHP'de de hedef Bahçeli'dir. Daha
büyük sarsıntı yapacak kasetler çıkabilir. MHP, havlu atmaya, seçimden çekilmeye bile zorlanabilir."

HABERE YORUM KAT