1. HABERLER

  2. HABER

  3. EĞİTİM

  4. MHP Müfredattan "Atatürk"ün Çıkartılmasına Çok Bozulmuş
MHP Müfredattan "Atatürk"ün Çıkartılmasına Çok Bozulmuş

MHP Müfredattan "Atatürk"ün Çıkartılmasına Çok Bozulmuş

​​​​​​​MHP Manisa Milletvekili Erkan Akçay, bazı ders kitaplarından Atatürk ile ilgili içeriklerin çıkarıldığını öne sürerek, Atatürk’ün halkın bütününe daha fazla anlatılması gerektiğini dile getirdi.

07 Eylül 2017 Perşembe 00:25A+A-

MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni müfredata göre 5’inci sınıf Sosyal Bilimler kitabından Atatürk kısmını çıkardığını iddia ederek şunları kaydetti.

"Yeni ders yılında 5’inci sınıflarda okutulacak Sosyal Bilgiler ders kitabında Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün olmadığını gördük. Fakat 6’ncı, 7’nci ve 8’inci sınıflardaki Atatürk ile İlke ve İnkılapları aynı şekilde kalmaktadır. Mustafa Kemal Atatürk bilhassa bugünlerde çocuklarımıza, gençlerimize çok daha ayrıntılı bir milli şuurla öğretmemiz gereken en önemli milli değerlerimizin başında gelmelidir.

Atatürk, her türlü tartışmadan ve spekülasyondan uzak tutulmalıdır. Ders kitaplarında Sivas, Erzurum, Alaşehir, Balıkesir ve Nazilli Kongresi gibi kongrelerin de ayrıntılı olarak yer almasında biz fayda görüyoruz. Bilhassa 15 Temmuz 2016’daki hain FETÖ darbe girişimi, girişime gelen süreç, o günden bugüne yaşadıklarımız ve ülkemizin içinde bulunduğu siyasi ortamı değerlendirdiğimizde sadece çocuklara ve gençlerimize değil her kesime Türk milletinin birliğini, bütünlüğünü, varlığını temsil eden büyük bir değer olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlatmalıyız. Bu sadece okullarda ders programları ile değil her alanda üniversitelerimizde, medyada çeşitli meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları olarak bütün insanlarımıza yeniden hatırlatılmalıdır."

HABERE YORUM KAT

2 Yorum