1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. MHP Genel Merkezi’nde Akit Muhabirlerine Dayak
MHP Genel Merkezi’nde Akit Muhabirlerine Dayak

MHP Genel Merkezi’nde Akit Muhabirlerine Dayak

MHP’li ülkücüler, parti genel merkezinde Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gözleri önünde Akit muhabirlerini otoparka götürerek darp ettiler.

18 Ocak 2015 Pazar 01:41A+A-

Peygamberimize hakaret edenlere bile hoşgörü gösteren MHP’li ülkücüler, parti genel merkezinde Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin gözleri önünde Akit muhabirlerini önce bir odaya götürüp dövdüler, ardından otoparka götürerek bir araca bindirdiler. 

Dayak sonrası siyah bir minibüse bindirdikleri muhabir Mehmet Özmen ve Foto Muhabiri Sinan Kaya’yı Eskişehir Yolu üzerinde bulunan bir köprü altına atan MHP Genel Merkezinde görevli saldırganlar kaçtılar.

SORUYA CEVAPLARI DAYAK OLDU

MHP tarafından düzenlenen Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 11. dönem sertifika töreninde tam bir rezalet yaşandı. Tören sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Genel Başkan Devlet Bahçeli etkinlik sonrası açılan sergiyi gezerken Akit muhabiri Mehmet Özmen kendisine soru sormak istedi. 

Özmen’in “İstanbul’da Gezi olayları sırasında ülkücü camiaya itidalli olmaları konusunda uyarılarda bulunmuştunuz. Kamuoyu da bu tavrınızı olumlu karşılamıştı. Geçenlerde Fatih ilçe örgütünüz bir gazeteye giderek taşlı saldırıda bulundu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz” şeklindeki sorusu üzerine Bahçeli’nin gözü önünde, yakınında bulunan bazı şahıslar muhabirlerimizi yaka paça uzaklaştırarak bir odaya kapattı. 10-15 kişi arası oldukları sanılan kişiler küfürler ederek muhabirlerimize tekme tokat saldırdılar.

“SEN O SORUYU SORAN MUHABİRSİN”

Atılan tekme ve tokatlarla neye uğradığını şaşıran Mehmet Özmen “Bizi neden dövüyorsunuz” sorusuna ise; “Sen bizim genel başkanımıza İstanbul’da ‘istifa etmeyi düşünüyor musunuz’ diye soru soran muhabirsin değil mi? Sen genel başkanımıza böyle bir soruyu nasıl sorarsın ….” diye küfürler yağdırarak saldırmaya devam ettiler. MHP Genel Merkezi’ndeki odada muhabirleri adeta infaz timi gibi sorgulayan ve öldüresiye döven saldırganlar sık sık ölüm tehdidinde bulundular.

MAKİNELERİNE EL KOYDULAR

TOBB Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’nde müşahede altına alınan Mehmet Özmen yaşadıklarını şöyle anlattı: “Her şeyimize el koydular. Fotoğraf makinemizin hafıza kartlarını alıp kırdılar. Daha sonra telefonumu zorla elimden alarak alarak suya soktular ve bozdular. Telefonum şu an çalışmaz halde. Darp izlerini yok etmek için yüzümüzü zorla ıslak mendille sildiler. Gazetemize ve tüm çalışanlarına sık sık küfrettiler. ‘Bırakın artık gidelim’ dedik. ‘Hayır sizi biz götüreceğiz’ dediler. 

MAFYA USULÜ TEHDİT

Muhabirleri döverek otoparka götüren genel merkez saldırganları tehditlerini burada da sürdürdü. Mehmet Özmen olayı şu şekilde anlattı: “Daha sonra bizi otoparka götürerek orada dövmeye devam ettiler. Otoparkta sivil güvenlik görevlisi olduğunu söyleyen biri geldi ve o da bize ana avrat küfretti. Daha sonra bizi siyah bir minibüse bindirdiler. ‘Yolda giderken sizi öldüreceğiz’ diye tehdit ettiler. Eskişehir yolundaki köprünün altında bizi bıraktılar. Tekme ve yumruklarla dövdüler. Baldırıma ve hayalarıma vurdular.” 

ÖLÜMLE TEHDİT EDİP KÖPRÜ ALTINA ATTILAR

Eskişehir Yolu üzerinde bulunan bir köprü altına tekmeyle atılan muhabirler Mehmet Özmen ve Sinan Kaya’yı gören çevredeki vatandaşlar telefonla ambulans çağırdı. Gelen ambulansla TOBB Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne götürülen muhabirlerimiz burada müşahede altına alındı.

Kaynak: Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

1 Yorum