1. HABERLER

  2. HABER

  3. MHP Balyoz Sanığı Adayda Israrlı
MHP Balyoz Sanığı Adayda Israrlı

MHP Balyoz Sanığı Adayda Israrlı

12 Haziran'da Balyoz sanığı emekli korgenerali aday göstereceği söylenen MHP'de durumu Bahçeli resmileştirdi: 'Evet'

22 Şubat 2011 Salı 15:19A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP saflarına katıldıktan bir süre sonra Balyoz davası kapsamında tutuklanan emekli Korgeneral Engin Alan'ı, haziran seçimlerinde milletvekilli adayı göstereceklerini açıkladı. Terörle mücadelede üstün başarı sağlamış Alan'ın yıpratılmasına izin vermeyeceklerini belirten Bahçeli, 'Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah'a, sonra MHP'ye emanet' dedi.

Mersin'de konuşan Bahçeli, özetle şunları söyledi: "Engin Alan partimizin üyesi. Kendisi ve ailesi önce Cenab-ı Allah'a sonra MHP'ye emanet. Siyasi beraberliğimiz devam eder. Mahkeme sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağız. Her türlü sıkıntılarında, ihtiyaçlarında yanında olacağız.

TSK'nın bölücü terörle mücadelesinde üstün başarı sağlamış bir şahsiyeti fazla yıprattırmayız. Sosyal itibar yanında, sahiplenme ihtiyacı da olması lazım. Partiye davetimiz sırasında, onu aynı zamanda Meclis'te görmek istedik. Sıradan bir davet veya propaganda aracı olarak değil, TBMM'de MHP'yi birikimi ve tecrübesiyle temsil edebilecek bir kişi olarak algıladığımızdan bu davet yapıldı. Muhtemelen de seçimlere girmesi gerekir.

Tutuklandıktan sonra görüşmedim. Ailesini telefonla aradım. Geçmiş olsun temennilerimi ve yanlarında olacağımızı söyledim."

HABERE YORUM KAT