1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Meşal: Silahlı Direniş Bütün Şekilleriyle Devam Edecek
Meşal: Silahlı Direniş Bütün Şekilleriyle Devam Edecek

Meşal: Silahlı Direniş Bütün Şekilleriyle Devam Edecek

Halid Meşal, geçen hafta Pazar günü Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin doğusuna sızmaya çalışan Siyonist birlikle girdiği çatışmada şehit olan Kassam Tugayları komutanı Nureddin Bereke’nin ailesini aradı.

17 Kasım 2018 Cumartesi 23:11A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi eski Başkanı Halid Meşal, geçen hafta Pazar günü Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus şehrinin doğusuna sızmaya çalışan Siyonist birlikle girdiği çatışmada şehit olan Kassam Tugayları komutanı Nureddin Bereke’nin ailesini aradı.

Telefon görüşmesinde aileye taziyelerini bildiren Meşal, Gazze sınırlarından sızmaya çalışan işgal birliğiyle girdikleri çatışmada şehit olan Bereke ve diğer şehit kardeşlerini takdir ettiklerini ifade etti.

Meşal, Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları aracılığıyla işgale karşı her türlü silahlı direnişi sürdüreceğini ifade etti.

Filistin halkının Gazze’de gösterdiği direnişten övgüyle bahseden Meşal, bütün gruplarıyla direnişin Ortak Operasyon Odası kurarak son çatışmada müthiş bir direniş örneği sergilediğini, kahramanca direniş için umut verici parlak bir tablo gösterdiklerini kaydetti.

Şehitlere rahmet dileyen Meşal, Allah’tan kendilerini Firdevs cennetlerinde ağırlamasını niyaz ettiklerini söyledi.

 

HABERE YORUM KAT