1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Meşal: "Fadlallah'ın Vefatı Ümmet İçin Kayıptır"
Meşal: Fadlallahın Vefatı Ümmet İçin Kayıptır

Meşal: "Fadlallah'ın Vefatı Ümmet İçin Kayıptır"

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı Halit Meşal, dini lider Muhammed Hüseyin Fadlallah'ın vefatı dolayısıyla taziyelerini sundu.

12 Temmuz 2010 Pazartesi 19:15A+A-

Meşal'in mesajını Hamas Hareketi'nin dış ilişkiler sorumlusu Usame Hamdan ve Hamas'ın Lübnan'daki temsilcisi Ali Bereke'nin de katıldığı bir heyetle birlikte ilettiği bildirildi.

Meşal, Lübnan El-Menar televizyonuna yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Seyyid Fadlallah'ın yokluğu Arap ve İslam ümmeti için büyük bir kayıptır. Çünkü o Arap ve İslam ümmetinin direklerinden biriydi. Düşünce ve mücadelenin, ümmetin birliğinin önde gelen isimlerinden biriydi. Ümmetin açık ve yenilenen aklıydı. Dolayısıyla vefatıyla Filistin çok şey kaybetti."

"Seyyid Fadlallah Lübnanlı olduğu kadar Filistinliydi. Ruhu; cihad, direniş, Filistin ve Kudüs ile birlikteydi" diyen Meşal, Fadlallah'ın Lübnan'da ve ümmet içerisinde başlattığı direniş ve mücadele ruhunun Filistin'de devam edeceğini ve Fadlallah'ın görmek istediği direnişin zaferinin, Filistin'in kurtuluşunun ve Siyonist işgalin sona erişinin onun vefatından sonra da olsa Allah'ın izniyle gerçekleşeceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT