1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Memur-Sen’den Kemalist Albay hakkında suç duyurusu
Memur-Sen’den Kemalist Albay hakkında suç duyurusu

Memur-Sen’den Kemalist Albay hakkında suç duyurusu

Memur-Sen, yayımladığı iç emirle fabrikadaki personele ve ailelerine başörtüsü ve sakal yasağı koyan 28 şubat artığı zihniyeti sevdalısı Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun hakkında suç duyurusunda bulundu.

22 Eylül 2022 Perşembe 19:36A+A-

Memur-Sen, Kayseri’de kılık kıyafet ile ilgili iç emir yayınlayan albay hakkında suç duyurusunda bulundu. Kamuda başörtüsü yasağı 2013’te, TSK'da ise 2017 yılında kalkmasına karşın Kayseri 2’nci Ana Bakım Fabrika Müdürü Albay İlhan Coşkun’un, yayımladığı iç emirle fabrikadaki personele ve ailelerine başörtüsü ve sakal yasağı koyması tepki çekmişti. Başörtüsü hazımsızlığı olan albay, MSB’nin aldığı kararla açığa alındı. Memur-Sen de yasakçı albay için suç duyurusunda bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, albay hakkında suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti. Yalçın, şu ifadelere yer verdi: “Başörtüsünü irticai bir tehdit olarak gören, başörtülülerin komutanlık içerisinde olmalarını yasaklama gafletine düşen, verdiği emrin kanunsuzluğu yanında nefret ve ayrımcılık suçunu işleyen, 28 Şubat benzeri süreç sevdalısı Albay İlhan Coşkun hakkında suç duyurusunda bulunduk. İnsan onuruna açık saldırı niteliğindeki, inanca dayalı ayrımcılığı tetikleyerek ötekileştirmeyi makul göstermeyi hedefleyen, kılık kıyafet dayatmalarına yönelik elde ettiğimiz hakları yok sayan bu şahsın söylemlerine karşı yasal işlemler için Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu’na başvurumuzu yaptık.”

HABERE YORUM KAT

7 Yorum