1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mehmet Özhaseki, Şantaj Davasını Kazandı
Mehmet Özhaseki, Şantaj Davasını Kazandı

Mehmet Özhaseki, Şantaj Davasını Kazandı

Sahte senetle Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye şantaj yaptığı iddiasıyla yargılanan Hacı Ali Hamurcu'nun avukatı Yusuf Erikel hakkında karar çıktı.

28 Aralık 2011 Çarşamba 00:50A+A-

Kayseri Büyükşehir Belediyesi adına yolsuzluk yaptığı iddia edilen Hacı Ali Hamurcu'nun avukatı Yusuf Erikel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye şantaj yaptığı gerekçesiyle yargılandığı davada, 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye-si'nden yapılan açıklamaya göre, nitelikli dolandırıcılık ve resmi evrakta sahtecilik suçlarından mahkûm olan Hacı Ali Hamurcu'nun avukatı Yusuf Erikel'in, sahte senetle şantaj yapmak suçuyla yargılandığı Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki dava sonuçlandı. Mahkeme, Erikel'e 2 yıl 1 ay hapis ve 62 bin 500 lira para cezası verdi. Erikel'in, 2007 genel seçimleri öncesi Başkan Özhaseki'yi arayarak elinde "borçlusu Başkan Mehmet Özhaseki ve Genel Sekreter Mustafa Yalçın olarak görünen 10 bin liralık senet olduğunu, bu senedin ödenmemesi halinde seçimler öncesinde sansasyon oluşturacağı'' tehdidinde bulunduğu hatırlatıldı. Şantaj iddiası sonucu 17 Temmuz 2007 tarihinde Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunulmuş ve dava açılmıştı. Mahkeme sürecinde, Başkan Özhaseki ve Genel Sekreter Yalçın'ın imzalarının taklit edilerek sahte senet hazırlandığı ve bu senetle şantaj yapıldığı belirlendi.

Hacı Ali Hamurcu'nun Büyükşehir Belediyesi adına yolsuzluk yaptığı iddialarını gündeme getiren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu senetle ilgili olarak "Bu olayla ilişkileri yok da senedi niye ödediler?'' şeklinde suçlamalarda bulunmuştu.

CİHAN 

HABERE YORUM KAT