1. HABERLER

  2. HABER

  3. MEDYA

  4. Medya İsrail Katliamını Görmedi!
Medya İsrail Katliamını Görmedi!

Medya İsrail Katliamını Görmedi!

İşgal toprakları üzerinde eylem yapmak isteyen Filistinlilerin üzerine İsrail'in kurşun yağdırması Türkiye basını tarafından görmezden gelindi.

16 Mayıs 2011 Pazartesi 13:04A+A-

Filistinlilerin Nakba olarak adlandırdıkları 'Büyük Felaket' günü yıldönümü münasebetiyle İsrail'in işgal ettiği topraklarda protesto gösterileri düzenlendi. Bu gösteriler sırasında İsrail silahsız ve savunmasız insanlara hiç acımadı. Açılan ateş sonucu 14 kişi, bazı kaynaklara göre 20 kişi katledildi. 170 kişi ise yaralandı.

İsrail'in dün işgal altındaki topraklarda uyguladığı bu kanlı baskın, Türkiye basınında bazı gazetelerde son derece normal bir haber gibi gösterilirken, İsrail'de meydana gelen bir trafik kazası ise tüm bu olanlardan son derece önemliymiş gibi gösterildi.

Bu gazetelerden biri de Vatan gazetesiydi. Vatan gazetesi, Nakba'da yaşanan olayları gayet normal bir durummuş gibi göstermenin yanında olaylarda "sadece 4 kişi öldü" diye haber yaptı. Haberin hemen devamında ise İsrail'de meydana gelen bir trafik kazasını İsrail'in istediği şekilde verdi. Kazayı terör saldırısı olarak yansıtan İsrail basınıyla aynı mantıkla görülen haber, İsrail'in nakbe eylemcilerine yönelik katliamından daha önemli bir şekilde verildi.

HABERE YORUM KAT