1. HABERLER

  2. HABER

  3. Meclis'te Bayan Gazeteciye Saldırı
Mecliste Bayan Gazeteciye Saldırı

Meclis'te Bayan Gazeteciye Saldırı

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için çaba harcanan Meclis'te "bir bayan gazeteci" saldırıya uğradı.

16 Aralık 2011 Cuma 17:56A+A-

CHP Gençlik Kolları Başkanı ile CHP'li milletvekilinin danışmanı, yaptığı habere tepki gösterdikleri Bugün Gazetesi'nin CHP muhabiri Ezelhan Üstünkaya'ya Meclis'teki bürosunda saldırdı.

Bugün Gazetesi CHP muhabiri Ezelhan Üstünkaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız ile sosyal medya'da yer alan iddiaları haber yaptı.

Üstünkaya, haberini yaparken de Yıldız ile görüştü ve kendisinin " İddialar doğru değil" açıklamasını da haberine koydu.

CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, haberin Bugün Gazetesinde yayımlanmasının ardından muhabiri telefonla arayarak buluşmak istedi.

Yanına CHP İstanbul Milletvekili Faik Tunay'ın danışmanı Yavuz Demir'i de alan Yıldız, Üstünkaya'nın Meclis Basın Koridorundaki bürosuna gitti.

Burada hem Yıldız hem de Demir, bayan gazeteci Ezelhan Üstünkaya'ya sert sözlerle tepki gösterdi, sözlü saldırıda bulundu.

Tepkisini sertleştiren Yıldız ve Demir, gazeteci Üstünkaya'nın üzerine yürüdü. Olay o sıralarda basın toplantısını takip eden gazeteciler tarafından farkedildi ve Üstünkaya olası fiili saldırıdan kurtarıldı.

Meclis'te görevli polisler tarafından olayla ilgili tutanak tutuldu.

Olayın ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ezelhan Üstünkaya'yı arayıp özür diledi, gereğini yapacağını söyledi.

Bu görüşmeden kısa süre sonra hem CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız hem de milletvekili Tunay'ın danışmanı Yavuz Demir görevlerinden alındı.

CHP'nin grup başkanvekilleri ile genel başkan yardımcıları da Üstünkaya geçmiş olsun telefonu açtı.

TRT 

HABERE YORUM KAT