1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Mavi Marmara ve Diplomatik Miyopluk
Mavi Marmara ve Diplomatik Miyopluk

Mavi Marmara ve Diplomatik Miyopluk

Mavi Marmara seferi silahsız bir direniş hareketi olduğuna göre ne kendi içinde silahlanarak ne de arkasında TSK’nın savaş gemileriyle Akdeniz’e açılamazdı. Hedef Bulaç’ın söylediği üzere üç-dört İsrailli komandoyu öldürerek temin edilebilecek yüzeysellik

06 Haziran 2011 Pazartesi 23:01A+A-

Mavi Marmara ve Diplomatik Miyopluk / Kenan ALPAY

Mavi Marmara gemisi ile birlikte Siyonist İsrail ablukasını denizden delmek üzere Filistin'e düzenlenecek yeni sefer bazı tartışmaları tetikledi. Haziran ayı sonu itibarıyla yola çıkmak üzere hazırlıkların yapılıyor.

Mısır'daki Mübarek cuntasının alaşağı edilmesinden sonra epeyce rahatlayan Filistin-Mısır ilişkileri en somut haliyle Refah sınır kapısı üzerinde kendini gösterdi. Gazze, bu kapı üzerinden biraz olsun rahatladı.

Gazze'de yaşanan insanlık dramına dikkat çekmek, bu aşamada ilk hedef. Takiben Gazze'den başlayarak Filistin topraklarının tamamında yaşanan Siyonist işgal, tehcir, katliam, işkence politikalarına karşı bir mücadele yükseltmek ikinci hedeftir. Zaten bu amaçla birincisinden daha geniş bir katılımla Gazze'ye özgürlük filosu çalışmalarına hız verildi.

Yazının Devamı…

HABERE YORUM KAT