1. HABERLER

  2. ETKİNLİK-EYLEM

  3. Marmara Üniversitesi öğrencileri: Artık dünyanın dört bir yanı Filistin'dir
Marmara Üniversitesi öğrencileri: Artık dünyanın dört bir yanı Filistin'dir

Marmara Üniversitesi öğrencileri: Artık dünyanın dört bir yanı Filistin'dir

Marmara Üniversitesi öğrencileri işgal rejiminin Refah’ta düzenlediği soykırımı telin etmek amacıyla basın açıklaması düzenledi.

28 Mayıs 2024 Salı 19:04A+A-

İşgal rejiminin "2371 BLOK" adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etmesine tepki gösteren Marmara Üniversitesi öğrencileri, basın açıklaması düzenledi.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii önünde bir araya gelen öğrenciler sık sık işgal rejimi aleyhine direnişin lehine sloganlar attı.

marmara-universitesi-gazze-eylem-20240528-01.jpg

"Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir"

Öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Muhammet Taha İpek, "Artık kınama zamanı geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buğz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Haksızlığın karşısında susmaktan korkan üniversiteli kardeşim! Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistin'dir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilerek, Aksa'nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim." dedi.

marmara-universitesi-gazze-eylem-20240528-02.jpg

"İlk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç siyoniste ders vermek olsun"

İpek, "Bir Müslüman, bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç siyoniste ders vermek olsun! Özellikle, üniversitemiz içerisinde bulunan, kantinlerimizi zulme ortak hale getiren markaları tıpkı, Allah Resulünün yapmış olduğu gibi, Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim. Bizler sözümüzü verdik ne bir başımızayız ne de yalnızız." şeklinde konuştu.

marmara-universitesi-gazze-eylem-20240528-03.jpg

"Eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak"

Bütün dünya ve bütün insanlığın zulme karşı bir arada olduğunu hatırlatan İpek, "Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç'in Filistin'i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin'i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs'ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir. Yürüdüğü zaman ayağına Kudüs gücü gelen kardeşim! Asla zafere olan inancın azalmasın. Seni bu temenni ile selamlıyor ve sözünü bir biat bilip bu sözünü gerçekleştirinceye kadar yolundan dönmeyeceğine emin olarak Allah'a emanet ediyor, buradan Türkiye'nin dört bir yanındaki üniversitelerde gerçekleştirilen eylemlere selam gönderiyoruz. Zafer yakındır ve zafer inananlarındır." ifadelerini kullandı.

Basın açıklaması okunan dua ile nihayete erdi. (İLKHA)

marmara-universitesi-gazze-eylem-20240528-04.jpg

marmara-universitesi-gazze-eylem-20240528-05.jpg

HABERE YORUM KAT