1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Maldivlerde Gizli 'Afgan Direnişi' Toplantısı
Maldivlerde Gizli Afgan Direnişi Toplantısı

Maldivlerde Gizli 'Afgan Direnişi' Toplantısı

Danimarka'da yayınlanan Politiken Gazetesi Afganistan'ın önde gelen direnişçi gruplarının bugünlerde Maldiv Adaları'nda gizli bir toplantı yaptığını yazdı.

06 Kasım 2010 Cumartesi 11:08A+A-

Danimarka'da yayınlanan Politiken Gazetesi Afganistan'ın önde gelen direnişçi gruplarının bugünlerde Maldiv Adaları'nda gizli bir toplantı yaptığını yazdı. Gazeteye göre toplantıya Afganistan'daki koalisyon güçlerine karşı savaşan Taliban güçlerinin de arasında bulunduğu 3 farklı direnişçi grubun temsilcileri katıldı. Toplantının amacının ise söz konusu direniş grupları arasında barışı sağlayarak birleşik ve daha güçlü bir direnişin önünü açmak olduğu belirtildi.

Gazete, toplantıya halen Afganistan parlamentosunda milletvekilliği yapan bazı kişilerin de katıldığını ancak bu kişiler mevcut hükümeti temsil etmediğini yazdı. Habere göre gizli toplantıya Afganistan'daki direnişçilerin önde gelen 47 ismi katıldı. Söz konusu kişiler dün Maldivlerde Cennet Adaları olarak bilinen bölgeye geldikleri ve toplantıların bugün ve yarın (Cumartesi, Pazar) boyunca devam edeceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT