1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem
Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem

Malatya'da 5,2 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Pütürge ilçesinde 5,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Malatya Valisi Aydın Baruş, "Can kaybımız yok, araştırmalar devam ediyor" dedi.

04 Ağustos 2020 Salı 13:27A+A-

AFAD verilerine göre merkez üssü Pütürge ilçesi olan deprem saat 12.37 sıralarında kaydedildi. 7 kilometre derinlikte meydana gelen deprem çevre illerde de hissedildi. 

Malatya Valisi Aydın Baruş, "Jandarma ve AFAD ekipleri mahallelerle iletişim kuruyor. Şu ana kadar yansıyan olumsuzluk yok" dedi.

Vali Baruş: Can kaybımız yok

TRT Haber yayınında da son duruma ilişkin bilgileri paylaşan Vali Baruş, "Can kaybımız yok, araştırmalar devam ediyor" açıklamasını yaptı.

Baruş şunları kaydetti:

"Hasar tespitine yönelik çalışmaları acil şekilde başlattık. Şu ana kadar olumsuz bir durum yok. Kırsal kesimde konutlar eski taş ve kerpiç yapılar var. Daha önce de ağır hasarlı konutlara girilmemesi konusunda vatandaşlara yönelik gerekli tedbirleri almıştık. Vatandaşlarımız da sağ olsunlar buna uyuyorlar.

Soylu: Hasara yönelik ihbar yok taramalar sürüyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda olumsuz bir durum yaşanmadığını belirtti. Soylu, "Malatya'nın Pütürge ilçesinde saat 12.37'de 5,2 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor" ifadelerini kullandı.

AFAD'dan yapılan açıklamada da şimdilik olumsuz bir ihbarın olmadığı belirtildi. Twitter'dan yapılan paylaşımda, "Pütürge ilçesinde meydana gelen 5,2 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" denildi.

Kaynak: TRT Haber

HABERE YORUM KAT