1. HABERLER

  2. HABER

  3. Mahkemeden Arif Doğan Hamlesi
Mahkemeden Arif Doğan Hamlesi

Mahkemeden Arif Doğan Hamlesi

Mahkeme, Arif Doğan'ın ifade verip veremeyeceğinin araştırılmasını istedi.

27 Eylül 2010 Pazartesi 19:24A+A-

İkinci ''Ergenekon'' davasına bakan mahkeme heyeti, tutuksuz sanık emekli albay Arif Doğan'ın sağlık durumunun araştırılması ve ifade verip veremeyeceğinin tespit edilmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasına karar verdi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, tutuklu sanık Mehmet Ali Çelebi'nin savunmasına ara veren mahkeme başkanı Köksal Şengün, heyet tarafından alınan bazı kararları açıkladı.

Buna göre mahkeme heyeti, sağlık sorunları nedeniyle tahliye edilen tutuksuz sanık Arif Doğan'ın sağlık durumunun araştırılması, ifade verip veremeyeceğinin tespit edilmesi, verecekse ne şartlarda ifadesinin alınacağının belirlenmesi için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına yazı yazılmasını kararlaştırdı.

Mahkeme heyeti, ''Habertürk'' ve ''Taraf'' gazetelerinden de Arif Doğan'a ait haber materyallerinin tamamının ham hallerinin istenmesine karar verdi.

Sanıklar ve avukatlarının tepkisine neden olan, taleplerin duruşmaların yapıldığı haftaların son gününde alınması kararından vazgeçen mahkeme heyeti, duruşmaların yapıldığı her haftanın son günü taleplerin alınmasını kararlaştırdı.

Duruşma, yarın saat 09.00'a ertelendi.

Bu arada, Arif Doğan bir gazeteye verdiği röportajda, JİTEM'i kendisinin kurduğunu ve içinde kendisi kadar güvendiği 10 bin civarında elemanın olduğunu iddia ederek, sağlık sorunlarına dikkat çekip hakimlerin ifadesini almasını istemişti.

HABERE YORUM KAT