1. HABERLER

  2. HABER

  3. Madenciler Adalet İstiyor
Madenciler Adalet İstiyor

Madenciler Adalet İstiyor

28 işçinin ölü olarak çıkarıldığı, iki işçinin ise hâlâ kayıp olduğu madeni geçen hafta Anadolu Ajansı muhabiri görüntülemişti.

21 Temmuz 2010 Çarşamba 17:43A+A-

Zonguldak'ta, 30 işçinin ölümüyle sonuçlanan grizu faciasında yakınlarını kaybedenler, Yapı-Tek firmasının beş üst düzey yöneticisi ile Türkiye Taşkömürü Kurumu'ndan (TTK) iki teknik görevli olmak üzere yedi kişi hakkında ceza davası açılması ve tutuklanmaları talebiyle Zonguldak Cumhuriyet Savcılığı'na şikâyette bulundu.

Grizudan yaşamını yitiren Ekrem Akkaya, Hüseyin Arslan ve Adem Çengel'in avukatlığını üstlenen Ankara Barosu avukatlarından Ünal Demirtaş, Zonguldak Adliyesi'ne gelerek 30 işçinin çalıştığı Yapı-Tek İnşaat'ın müdürleri ve ortakları Bahri Köse, Hasan Köse, Turgut Kemal Köse, Halim Köse, Dursun Köse ve TTK Karadon Müessesesi'nde merkez gaz izleme istasyonunda görevli Maden Mühendisi Taşkın Oruç, maden teknikeri Özcan Güneyoğlu'nun tutuklanması istemini içeren şikayette bulundu. 17 Mayıs'ta TTK Karadon Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında yerin 540 metre altında meydana gelen grizu faciasında 30 işçi yaşamını yitirmişti.28 işçinin cenazesine ulaşılırken iki işçinin cesedi ise hâlâ çıkarılamadı. (Taraf)

HABERE YORUM KAT