1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Libya’da Görüşme Yeri Konusunda Anlaşma
Libya’da Görüşme Yeri Konusunda Anlaşma

Libya’da Görüşme Yeri Konusunda Anlaşma

Libya Milli Genel Kongre sözcüsü Ömer Hamidan çatışmaların son bulması için yapılacak görüşmelerin yeri ve zamanı konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

04 Şubat 2015 Çarşamba 17:38A+A-

Lokman Doğmuş / Haksöz Haber

Libya Milli Genel Kongre sözcüsü Ömer Hamidan çatışmaların son bulması için yapılacak görüşmelerin yeri ve zamanı konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Görüşmelerin Milli Genel Kongre’den dört ve ilga edilen Temsilciler Meclisi’nden de dört üye arasında gerçekleşeceğini, BM Libya özel temsilcisi Bernardino Leon’un da aracı olarak bulunacağını açıklayan Hamidan görüşmelerin nerede yapılacağı hakkında bilgi vermedi. Bu arada devrimden sonraki ilk Vakıflar Bakanı ve Dünya İslam Alimleri Birliği üyesi Salim Şeyhi, Birleşmiş Milletler’in taraflar arasında dengeli olması ve istikrarı öncelemesi halinde görüşmelerin başarılı olabileceğine inandığını söyledi.

Fecr-i Libya güçleri ile darbeciler arasında çatışmalar devam ederken, darbe taraftarları ateşkese rağmen hava saldırılarını durdurmadı. Darbeci Hefter ise yakında Trablus’a gireceklerini ve Trablus’ta uyuyan hücrelerinin bulunduğunu iddia etti. Hefter sık sık bu tür açıklamalar yapıyor ancak Bingazi’ye bile tam hakim olamayan darbeciler için bunun kolay olmayacağı belirtiliyor. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT