1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. AFGANİSTAN

  4. Ladin, CIA'nın "Karizmasını" Çiziyor!
Ladin, CIAnın Karizmasını Çiziyor!

Ladin, CIA'nın "Karizmasını" Çiziyor!

CIA, Usame bin Ladin'in bırakın nerede olduğunu, hayatta olup olmadığını bile bilmiyor... CIA direktörü Panetta, yıllardır Ladin'den haber alamadıklarını itiraf etti.

28 Haziran 2010 Pazartesi 12:06A+A-

CIA Direktörü Leon Panetta,  ABD'nin Usame bin Ladin'in yeriyle ilgili yıllardır işe yarar istihbarat alamadığını itiraf etti.

Daily Telegraph'ın haberine göre Afganistan işgaliyle ilgili olarak da ABD liderliğindeki işgalci güçlerin örgütün lider kadrolarına düzenlediği saldırılara rağmen Taliban'ın ülkede güçlenmekte olduğunu söyledi.

Panetta, "En büyük kaygımız El Kaide'nin operasyonlarını daha önceden hakkında bilgi sahibi olmadığımız ya da ABD'de yaşayan militanlarla sürdürüyor olması" dedi.

CIA tarihi boyunca Afganistan ve bölgesinde düzenlenmiş en agresif operasyonları düzenlediklerini belirten Panetta sonuçta örgütün lider kadrolarını zayıflattıklarını iddia etti.

El Kaide liderlerinin 11 Eylül 2001'den bu yana en zayıf durumda olduğunu söyleyen Panetta, grubun lideri bin Ladin hakkında "2000'lerin başından bu yana" ellerinde güvenilir istihbarat olmadığını da itiraf etti.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum