1. HABERLER

  2. HABER

  3. “Kuzuluk Buluşmaları”nın Altıncısı Yapılacak
“Kuzuluk Buluşmaları”nın Altıncısı Yapılacak

“Kuzuluk Buluşmaları”nın Altıncısı Yapılacak

Anadolu’da çeşitli illerde 35 bileşeni olan Anadolu Platformu bu yıl altıncısını düzenleyeceği “Kuzuluk Buluşmaları” dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi.

09 Temmuz 2011 Cumartesi 13:08A+A-

Anadolu Platformu Genel Sekreteri Hüseyin Özhazar ve Platform Dönem Sözcüsü Ahmet Çamurluoğlu’nun katıldığı basın toplantısı Anadolu Platformu Genel Merkezi’nde düzenlendi. Toplantıda ilk önce söz alan Çamurluoğlu, platformun kuruluş süreci ve çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çamurluoğlu, Kuzuluk’ta bu yıl 6.sı düzenlenen buluşmaların konusunun bu sene Gençlik ve Gelecek olduğunu belirtti. Daha önceki yılarda Aile ve İletişim, Değer Merkezli Kurumsallaşma, Erdemli Toplum, Medeniyet Tasavvurumuz konulu buluşmaların gerçekleştirildiğini söyleyen Çamurluoğlu, toplantının platform bileşeni dernek ve vakıf yöneticileri ve ailelerinin katılımı ile yapılacağını söyledi ve yaklaşık 180 ailenin katılacağını belirtti.

Daha sonra söz alan Hüseyin Özhazar, platform çalışmaları ve planları hakkında bilgi verdi. Özhazar tamamen sivil bir oluşum olan Anadolu Platformu’nda tüm yöneticilerin seçimle işbaşına geldiğini belirtti. Özhazar ülke gündemi ve sorunları ile alakalı çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek tabiliği esas aldıklarını ve fıtrata uygun olmayan her şeyin karşısında olduklarını söyledi.

Soru cevap faslında ülkede eğitim sorunları ve diğer sorunlarla alakalı bir çok meselenin kaynağının cumhuriyetin kuruluş felsefesinden kaynaklandığını belirten Özhazar, kendisinin 16 yıllık bir öğretmen olduğunu okullarda okutulan andın kabul edilemez insanlık dışı bir uygulama olduğunu söyledi.

Anadolu Platformu tarafından düzenlenen “Kuzuluk Buluşmaları” platformun geleneksel hale getirdiği etkinliklerden. Bu yılki buluşmaların konusu Gençlik ve Gelecek. Toplantıya Raşid Gannuşi ve Muhammed Muhtar Şankiti’nin de katılması bekleniyor.

Murat Ayar / Haksöz-Haber

HABERE YORUM KAT