1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kurtulmuş'tan Fatih Erbakan'a Jet Cevap!
Kurtulmuştan Fatih Erbakana Jet Cevap!

Kurtulmuş'tan Fatih Erbakan'a Jet Cevap!

Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "Yeni kongre sürecine gireceğiz, Numan beyi göndereceğiz!" diyen Fatih Erbakan'a yanıt verdi...

15 Temmuz 2010 Perşembe 13:34A+A-

Gazeteci yazar Hadi Özışık'ın Best FM'de hazırlayıp sunduğu Konuşan Türkiye programına telefon ile katılan Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, Fatih Erbakan'ın "yeniden kongreye gidip Kurtulmuş'u genel başkanlıktan indireceğiz" şeklindeki sözlerine jet yanıt verdi.

Hadi Özışık'ın "Sayın Numan Kurtulmuş siz Kongre süreci ile ilgili konuşmak istemiyorsunuz biliyorum ama Fatih Erbakan'da Akşam gazetesine konuşmuş. Kurtulmuş'u  genel başkanlıktan indireceğiz demiş. Kaç imza toplamaları gerekiyor yeni bir kongre toplamak için?" şeklindeki sorusuna Kurtulmuş şöyle yanıt verdi:

YENİ KONGRE SADECE PARTİYE ZARAR VERİR

"Ben tüzükte kaç imza gerekiyor bilmiyorum. Zaten ilgilenmiyorum da. Bakın iki farklı genel başkan çarpışmadı kongrede. İki listenin de tepesinde Numan Kurtulmuş ismi vardı. Sadece 6 isim farklıydı. Bu kadar listeler üzerinden delegeler üzerinden yeniden kongre süreci başlatılması partimize zarar verir. "

Özışık'ın "Kongre öncesinde listelerde bir uzlaşma olmuş muydu? Erbakan'ın kontrolünden çıktı diyorlar sizin için" sorusuna Saadet Partisi genel başkanı şu yanıtı verdi: 

"Problem 6 tane büyüğümüzün İstişare Kurulunda kendilerinden faydalanmak istediğimi 6 büyüğümüzün ismi üzerinden çıkıyor. Bunu anlamak çok zor. Kim hangi gayeye hizmet ediyor anlamıyorum."

BİZE YAPMAMAYI ÖĞRETENLER ŞİMDİ KENDİ YAPIYOR

Kurtulmuş, kendisi hakkında eleştiriler yapan Şevket Kazan'a isim vermeden çok sert yanıt verdi:

"Bizim siyasi tecrübemiz, ahlakımız şunu gerektirir. Biz kendi parti için problemlerimizi kamuoyu önünde konuşmayız. Bize bunu öğreten isimler, şimdi kamuoyu önünde dedikodu mekanizmaları ile tartışıyor iç meselelerimizi. "

BAŞBAKAN İLE NE KONUŞTULAR?

Özışık'ın "Tayyip Erdoğan ile beraber çalışmıştınız biliyorum. Dün de kendisi ile bir görüşme yaptınız. Hangi ruh haliyle birbirinizi karşıladınız?" sorusuna Kurtulmuş şöyle yanıt verdi:

"Evet kendisi ile belediye başkanı iken beraber çalışmıştık. Duygusal olarak olağanüstü bir ortam içinde konuşulmadı. Türkiye'nin ortak bir sorunu terör karşısında iki siyasi parti liderinin konuşmasıydı.

Kurtulmuş ardından Başbakan'a sundukları partilerinin çözüm önerilerini şöyle sıraladı:

"Sorun hepimizin ortak sorunu. Bir sağ duyu cephesi oluşturulmalı. Özel bir anti-terör timi oluşturulumalı diyoruz ama insan hakları ve hukuk devleti çerçevesinde siyasi iradenin emrinde olmalı. Yerli istihbarat düzeyinin en üst düzeye çıkartılması gereklidir. Başkalarından alınacak istihbarat ile yola çıkmak mümkün değildir. "

(İnternethaber)

İLGİLİ HABER:
Fatih Erbakan: "Yeni Kongre Olacak, Numan Bey Gidecek!"

HABERE YORUM KAT

1 Yorum