1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kurtulmuş'tan Erbakan'ın Talebine Ret
Kurtulmuştan Erbakanın Talebine Ret

Kurtulmuş'tan Erbakan'ın Talebine Ret

Saadet Partisi'nde sular durulmuyor. SP lideri Numan Kurtulmuş, Ankara'da Erbakan'ı ziyaret etti. Görüşmeden bir sonuç çıkmazken Kurtulmuş, Erbakan'ın isteğini reddetti.

24 Temmuz 2010 Cumartesi 12:07A+A-

Görüşmede Necmettin Erbakan yönetimden kongre kararı almasını istedi. Numan Kurtulmuş bu isteğe karşı çıkarak, yeterli delege çıkması halinde bunun mümkün olabileceğini söyledi.

Kongre sonrası aralarında anlaşmazlık çıktığı iddia edilen Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile Necmettin Erbakan bir araya geldi. Balgat'ta Erbakan'ın evinde yapılan görüşme 1,5 saat sürdü.

ERBAKAN: GİK DİREKT KONGRE KARARI ALSIN

Haber5.com Erbakan Hoca-Numan Kurtulmuş görüşmesinin en önemli bölümüne ulaştı.

Görüşmede Erbakan Hoca, Kurtulmuş'tan genel başkanlık yetkisini kullanarak GİK'ten direkt kongre kararı aldırmasını istedi.

KURTULMUŞ: KENDİMLE ÇELİŞİRİM

Kurtulmuş ise cevaben; yeni bir kongrenin davaya ve teşkilatlara zararlı vereceğini; bunu kongre sonrası medyada ve birçok mecrada anlattığını; yeni kongre kararı alırsa kendisiyle çelişmiş olacağını belirtti.

YETERLİ İMZA TOPLANIRSA KONRGREYE GİDERİZ

Kurtulmuş, delegelerden yeni kongre talebi gelirse, yeterli imza toplanırsa parti tüzüğünün gereklerini yapacaklarını, o zaman kongreyi de toplayacaklarını ifade etti.

Bu önemli görüşmeden yeni kongre konusunda herhangi bir sonuç çıkmadı.

"FATİH'İ BAŞBAKAN YAPACAĞIM" SÖZÜNE YALANLAMAMA

SP'de kongrenin yenilenmesini isteyen Erbakan'ın, görüşme öncesi yakın çevresine 'Fatih'i başkan yapacağım' dediği iddia edilmişti. Erbakan ailesi bu iddiayı reddetti. Bu açıklamanın Erbakan tarafından yapılmadığı belirtildi.

"KONGRE İÇİN YETERLİ İMZA VAR" MESAJI ÇEKİLDİ

Öte yandan Erbakan'ın Özel Kalem Müdürü Mehmet Karaman delegelere "Olağanüstü Kongre için delegelerimizin çoğunluğunun imzası Hocamıza takdim edilmiştir" mesajı çekti ve delegelerden yeni kongre için yeterli desteği aldıklarını iddia etti.

KONGRE İSTEYEN DELEGE SAYISI 130

Saadet Partisi Genel Merkezi'nden ise Erbakan-Kurtulmuş görüşmesi öncesi "Şu anda alınmış bir kongre kararı yoktur. Henüz resmi olarak bize ulaşan olağanüstü kongre talebi olan delege sayısı 130'dur ve bu başvurunun 15'i de yine noter kanalıyla imzalarını ve taleplerini geri çekmiştir" şeklinde bir açıklama geldi.

Bu arada GİK üye listesinin yeniden belirlenmesi için 646 delegenin imzası gerekiyor.

HABERE YORUM KAT