1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kurtulmuş: “Yeni Bir Dönem Başlıyor”
Kurtulmuş: “Yeni Bir Dönem Başlıyor”

Kurtulmuş: “Yeni Bir Dönem Başlıyor”

Mahkeme tarafından kayyum atanan Saadet Partisi'nin Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, ilk kez basının karşısına çıktı ve bundan sonra neler yapılacağı hakkında bilgi verdi.

23 Eylül 2010 Perşembe 15:26A+A-

Saadet Partisi Genel Merkezi'ne gelişte kapıda bekleyen gazetecilerin soruların cevaplayan Saadet Partisi Lideri Numan Kurtulmuş, "Alınan karar bizim için, milletimiz için, siyasi hareketimiz için son değil, yeni bir başlangıç olacaktır" dedi.

YENİ PARTİ KURULACAK MI?

"Yeni bir parti söz konusu mu" sorusuna Kurtulmuş, "Hiç bir şey söylemiyorum. Büyün bu görüşmelerimizi arkadaşlarımız olgunlaştıracaklar. İnşallah pazartesi veya cumartesi günü çok geniş kapsamlı bir basın açıklamasıyla bütün görüşlerimizi açıklayacağız" şeklinde cevapladı.

Kurtulmuş'un sözleri şöyle:

"Parti yöneticilerimiz ve halkımızın bundan sonraki siyasi süreçle ilgili düşünceleri bizim için çok önemli. Önce müsade edin bu görüşleri alalım. Ondan sonra çok detaylı olarak bundan sonrasına ilişkin yol haritasını kamuoyuyla ve milletimizle beraber çalışacağız.

Buradaki dün verilmiş karar, bizim için, bizim milletimiz ve siyasi hareketimiz için bir son değil. Türkiye siyasi tarihinde yeni dönemin başlangıcıdır."


-KAYYUM DEĞİL ÇAĞRI HEYETİ ATANDI-

Bu arada Yargıç Altunbaşak, davayı izleyen gazetecilere, partiye kayyum atandığına ilişkin haberlerin doğru olmadığını söyleyerek, espriyle ''Şimdi sizleri tutuklattırayım mı?'' dedi.

Partiye kayyum değil, çağrı heyeti atandığını belirten Altunbaşak, ''Kayyum kararı mı verdim? Parti yönetimine el mi koydum? Başkan halen başkan, Genel İdare Kurulu, halen Genel İdare Kurulu. Ben onlara (çağrı heyeti) yönetim görevi mi verdim? Kayyum değil, çağrı heyeti'' diye konuştu.
Davalı avukatı Kanpolat'ın, çağrı heyeti olarak hazır bulunan kişilerin atandığını söylemesi üzerine Altunbaşak, ''Numan Kurtulmuş'u getirseydiniz, çağrı görevini ona verirdim. Onlar hazır olduğu için görevi onlara verdik'' dedi.

Bu arada, kongre delegesi bir kişinin açtığı davanın da Ankara 7. Sulh Hukuk Mahkemesinde görüldüğü, davanın, dosyadaki eksikler nedeniyle ertelendiği öğrenildi.

Şeref Malkoç da Saadet Partisine yönetimi feshedilmiş bir gözle bakılmaması gerektiğinin altını çizdi. Kayyuma devredilmenin anlamına dikkat çeken Şeref Malkoç, "Kayyum'un görevi yeni bir kongre tarihi ve yarini tayin etmektir. Onun dışında Saadet Partisinde sayın Numan Kurtulmuş Genel Başkandır ve görevinin başındadır. Bizler de Genel Başkan Yardımcıları ve yönetim olarak görevimizin başındayız." dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum