1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kurtulmuş, Erbakan'ın Listesinden Çekildi
Kurtulmuş, Erbakanın Listesinden Çekildi

Kurtulmuş, Erbakan'ın Listesinden Çekildi

Numan Kurtulmuş, Erbakan'ın hazırladığı alternatif listesinden çekildi. Saadet Partisi olağanüstü kongresinde Necmettin Erbakan ve Numan Kurtulmuş'un, iki ayrı liste çıkarması delegeler arasında şaşkınlığa sebep oldu.

11 Temmuz 2010 Pazar 18:00A+A-

Erbakan'ın hazırladığı iddia edilen alternatif 'Yeşil' listede 'Genel Başkan' olarak adı geçen Saadet Partisi Genel Başkanı Numan Kurtulmuş bu listeden çekildiğini açıkladı.

Numan Kurtulmuş'un Erbakan'ın listesinden çekildiğini açıklamasının ardından çok sayıda isim de Erbakan'ın listesinden çekildiğini açıkladı.

İki liste büyük oranda benzerlik taşırken Erbakan'ın listesinde, Fatih Erbakan, Elif Erbakan, Oğuzhan Asiltürk, Şevket Kazan gibi isimler yer alıyordu.

Erbakan listesinden 43 kişi istifa etti

Eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın desteklediği listede bulunan 75 kişiden 43 kişi istifa etti. Gerekçe olarak ise listede isimlerinin bulunduğundan haberdar olmadıklarını ileri sürdüler.

Bunun üzerine Divan Başkanı Teoman Rıza Güneri, listede bu kadar istifanın olmasının ne tür sıkıntılara yol açacağını bilmediklerini ifade etti. Güneri, normal şartlarda parti Genel İdare Kurulu'nun yarısından bir fazlasıyla toplandığını söyledi ve bu listenin kazanması halinde sıkıntı yaşanılacağını kaydetti. Daha sonra oylamaya geçildi. (ZAMAN)

HABERE YORUM KAT