1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kur'an Kursları'nda Yaş Sınırı Kaldırılsın
Kuran Kurslarında Yaş Sınırı Kaldırılsın

Kur'an Kursları'nda Yaş Sınırı Kaldırılsın

Diyanet Sen Giresun Şube Başkanı Fethi Karahüseyin, Kur'an Kursları'na getirilen yaş sınırlamasının kaldırılmasını istediklerini söyledi.

15 Haziran 2010 Salı 21:05A+A-

Karahüseyin, yaptığı açıklamada, eğitim-öğretim sezonunun bitmesi ve tatile girilmesi nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 21 Haziran -20 Ağustos tarihleri arasında yaz Kur'an Kursu açılacağını söyledi. Cami ve Kuran Kursu binalarında iki ay süreli haftada beş gün ve günde üç saat olmak üzere Kuran ve dini bilgiler eğitimi verilecek olan bu kurslara ilköğretim 5. sınıfı bitiren ve yukarı yaş grubunda bulunan öğrencilerin katılabileceğini vurgulayan Karahüseyin, bu durumu sert bir dille eleştirdi.

Kur'an Kursları'na getirilen yaş sınırlandırılmasının kaldırılmasını istediklerini aktaran Karahüseyin, "Ne yazık ki bu kurslarımıza 28 Şubat sürecinin yasaklı zihniyetinin koymuş oldukları Kur'an eğitimine koydukları yaş sınırlaması hala devam etmektedir. İlkokul 5. sınıfı bitirmeyenlere bu yasak hala devam etmektedir. Bu yasağın da bir an önce kaldırılmasını istiyoruz.'' dedi.

Ebeveynlere de seslenen Karahüseyin, çocuklarını Kuran kurslarına göndermelerini isteyerek, "Çocuklarımıza, yavrularımıza temel dini bilgileri, Kuran bilgisi ile ahlaki değerlerimizin öğretilmesi için bu kurslara katılımlarını sağlamalısınız. Aile ortamında verme imkanı bulamadığımız bu bilgilerin genç dimağlara bu yaşlarda okul ortamı gibi cami ortamını, Kuran ortamını öğrenmeyi ve bilmelerini sağlamalıyız. Çocuklarımızın bu kurslara gidip gitmediklerini takip etmeli öğrendiklerini de aile ortamında mümkün olduğunca tekrar etmelerini sağlanmalıdır.'' diye konuştu. (CİHAN)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum