1. HABERLER

  2. HABER

  3. Koşaner'in İfadesi Alınmazsa Balyoz Eksik Kalır
Koşanerin İfadesi Alınmazsa Balyoz Eksik Kalır

Koşaner'in İfadesi Alınmazsa Balyoz Eksik Kalır

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. Işık Koşaner'in "Balyoz'un vebali 1. Ordu'da, CD'leri çaldırmışız." sözleri üzerine savcıları göreve çağırdı.

30 Ağustos 2011 Salı 15:45A+A-

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, eski Genelkurmay Başkanı emekli Org. Işık Koşaner'in "Balyoz'un vebali 1. Ordu'da, CD'leri çaldırmışız." sözleri üzerine savcıları göreve çağırdı.

Işık Koşaner'in Balyoz davası ile ilgili kendine sakladığı 'çok özel bilgiler' olabileceğini söyleyen Tayyar, "Dava ile ilgili soruşturmayı yürüten savcılar, Koşaner'in ifadesine başvurmalı. Işık Paşa'nın ifadesini almadan sonuçlandırılmış bir Balyoz süreci eksik olacaktır." dedi. Tayyar, hukuk dışı dinleme tartışmasına takılıp, işin özünün görmezlikten gelinmemesi gerektiğine de dikkat çekti.

Gaziantep'te gazetecilere açıklama yapan Şamil Tayyar, PKK'nın bayramda eylem yapmayacakları yönündeki açıklamasını da 'manevra' olarak nitelendirdi. Tayyar, "Kadir Gecesi insanları katletmekten çekinmeyen, mübarek Ramazan'da cinayet işlemekten çekinmeyen eli kanlı terör örgütünün sanki lütufta bulunurcasına, 'Ben bayramda eylem yapmayacağım' demesinin hiçbir anlamı yoktur." diye konuştu. Adalet Bakanlığı'nın 63 gazeteciden sadece 4'ü basın suçundan cezaevinde olduğunu açıklamasına da temas eden Tayyar, şunları kaydetti: "Bu gazeteci arkadaşlarımızın neredeyse tamamına yakını anayasal rejimi değiştirmeye yönelik suçlardan veya bölücülük suçlarından dolayı içeride tutuklu bulunuyorlar. Ama maalesef tutuklanmadan önceki meslekleri ya da ellerinde bulundurdukları sarı basın kartı sebebiyle bu başka alana taşınmaya çalışılıyor. Eğer samimi olsalardı, Ergenekon gibi davaların üzerine giden gazetecilere açılmış 6 bin civarında soruşturma ve davanın da üzerine giderlerdi. Onun için hiç kimse çetecilik suçunu gazetecilik faaliyeti diye yutturmaya kalkmasın." (İlkay Göçmen / Zaman) 

HABERE YORUM KAT