1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Korktum ve İstemedim, Haklıymışım"
Korktum ve İstemedim, Haklıymışım

"Korktum ve İstemedim, Haklıymışım"

İnternet Andıcı Davası'nın bu duruşmasında, davaya konu olan 42 internet sitesi arasında yer alan "irtica.org" adlı site konuşuldu.

22 Ekim 2011 Cumartesi 01:14A+A-

Bu siteyi bir süre yöneten Emekli Albay Fuat Selvi, "Bana ilk verdiklerinde bu sitenin yönetimini almak istemedim. Ürktüm, korktum, karşı çıktım, haklı olduğum ortaya çıktı" dedi.

Genelkurmay bünyesinde kurulan 42 internet sitesinde, iddia edilen Ergenekon terör örgütünün amaçları doğrultusunda, hükümet aleyhinde kara propaganda ve dezenformasyon yapıldığı iddialarına ilişkin 29 sanık hakkında dava açılmıştı.

Silivri'de süren davanın 39'uncu duruşmasında, bir dönem Genelkurmay'da İkinci Bilgi Destek Şube Müdürü olan Fuat Selvi sorgulandı. Emekli Albay Selvi, Ocak 2008 tarihinde Bilgi Destek dairesinde yeniden yapılanmaya gidildiğini, kendisine de "irtica.org" adlı internet sitesini yönetme görevi verildiğini anlattı.

"İrtica.org" Adalı İnternet Sitesi Çok Tartışılmıştı

İnternet Andıcı Davası'na konu olan 42 internet sitesi arasında bulunan irtica.org adlı internet sitesi, daha önce de gündeme gelmişti.

Kapatma Davasında Bu Sitenin Haberi Yel Almıştı

İddiaya göre AK Parti hakkında kapatma davası açan Yargıtay Eski Cumhuriyet Başsavcısı Abdurrahman Yalçınkaya, bazı iddiaları irtica.org adlı internet sitesindeki kara propaganda amaçlı haberlere dayandırmıştı. Ancak, Anayasa mahkemesi, AK Parti'yi kapatmayı reddetmişti.

"İstemedim, Korktum Şimdi Haklı Çıktım"

Emekli Albay Selvi, ilk olarak söz konusu sitenin yönetimini almak istemediğini anlattı. Selvi,"Yanlış anlaşılabilecek bir konu olduğu için irtica.org sitesinin yönetimini istemedim. Ürktüm, korktum, karşı çıktım, 'bana vermeyin' dedim. 'hassas bir dönem olduğu için kurum riske edilebilir' dedim. şimdi haklı olduğum ortaya çıktı" diye konuştu.

Emekli Albay Fuat selvi, sıralı amirlerinin onayı olmadan söz konusu sitelerde hiçbir haberin yayınlanamayacağını vurguladı.

TRT 

HABERE YORUM KAT