1. HABERLER

  2. ETKİNLİK-EYLEM

  3. Konya'da siyonist İsrail ve destekçilerine lanet yürüyüşü
Konya'da siyonist İsrail ve destekçilerine lanet yürüyüşü

Konya'da siyonist İsrail ve destekçilerine lanet yürüyüşü

27 Mayıs pazartesi akşam namazından sonra Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformunun çağrısıyla bir araya gelen binlerce Müslüman Zafer Meydanından Mevlana Meydanına yürüyüş gerçekleştirdi. 

28 Mayıs 2024 Salı 00:50A+A-

Eylemde “Kudüs Özgür Değilse Dünya Tutsaktır”, "İslam Korkakların Değil, Cesur ve Atılgan Müslümanların Omuzlarında Yükselecektir", "Yalnız Değilsin Kudüs", "Bütün Uyuyanları Uyandırmaya Bir Tek Uyanık Yeter”, “Kudüs Eksenimizdir, Konya'dan Hamas’a Direnişe Bin Selam”, “Zulme Rıza Zulümdür” pankartları açılırken sık sık “Müslüman Uyuma Kardeşine Sahip Çık!”, “Katil ABD Filistin’den Defol!”, "Denizden Nehire Özgür Filistin!” sloganları atıldı.

Yürüyüşün ardından eylem Selimiye Camiinin önünde okunan basın açıklaması ve duanın ardından topluca kılınan yatsı namazı ile sona erdi.

konya-gazze-eylemi20240527-08.jpg

konya-gazze-eylemi20240527-07.jpg

konya-gazze-eylemi20240527-06.jpg

konya-gazze-eylemi20240527-05.jpg

konya-gazze-eylemi20240527-04.jpg

konya-gazze-eylemi20240527-03.jpg

konya-gazze-eylemi20240527-02.jpg

Basın Açıklamasının Tam Metni:

İnsanlık tarihinin en utanç verici dönemlerinden birinde yaşıyoruz. İnsanlığın bir bölümü ömrünü uzatacak, hayat konforunu artıracak politikalar peşindeyken, diğer bir bölümü ölümlerden ölüm beğeniyor.

İnsanlığın bir bölümü kutuplardaki fokları kurtarmaya çalışırken, diğer tarafta kafası kopmuş çocuklar, bedeni yanarak kömüre dönüşmüş cesetler arasında hayatta kalmaya çalışıyor. Yaşamaya demiyorum bakın, hayatta kalmaya çalışıyor. Toplumların Allah tarafından helak edilmeleri sonlandırılmış olmasaydı yüz kere helak edilmiş, yüz kere yerin dibine geçirilmiş olurduk. 

Allaha isyanla, peygamberlerini öldürmeyle meşhur olmuş yahudiler, insanlığın başına gelmiş en büyük belalardan biri olduğunu yeniden göstermiş oldu. 

8 aydır, insanlığı köleleştirmeyi kendisine inanç bellemiş azgın bir topluluğun kardeşlerimize yaptığı zulmü seyrediyoruz. Her türlü silahı acımasızca kullanan bu çapulcu sürüsü ümmet olamamış müslümanların izzet ve şerefinin üzerinde tepiniyor.

Müslüman ülkelerin yöneticileri, orduları bu vahşeti seyrediyor. Emperyalist devletler İsrail’in arkasında dururken müslümanlar bir avuç kardeşlerini koruyamıyor. Aç kalmış kardeşlerine gıda bile ulaştıramıyor. 

Birliğimizi ve hilafetimizi kaybettiğimiz günden beri aynı şeyleri tekrar yaşıyoruz. Afganistan’da yaşadık, Irakt’a yaşadık, Suriye’de yaşadık. 

Doğu Türkistan’da, Filistin’de ve Myanmar’da hala yaşamaya devam ediyoruz.

Aksa tufanı bize çok önemli şeyler öğretti. 

Bir avuç korkusuz müslümanın yeryüzünün en büyük askeri gücü zannedilen israili nasıl da maymuna çevirdiğini gördük. Eğer inanırsak tek güç ve kuvvet sahibinin Allah olduğunu yeniden öğrendik.

Allah’ın yardımını celbedecek bir gayret ortaya koyarsak yeryüzünün en büyük ordularına bile galip gelebileceğimizi öğrendik. 

İzzet ve şerefin cihatta olduğunu öğrendik.

Kafirlerin sözden, edebiyattan değil güçten ve mücadeleden anladığını öğrendik.

Bir yasin 105 füzesinin 1000 kınamadan daha etkili olduğunu öğrendik.

Küresel kuruluşların, birleşmiş milletlerin, nato’nun hiçbir işe yaramasın diye kurgulandığını öğrendik.

İnsan haklarının Yahudi haklarından ibaret olduğunu öğrendik. 

Cihad ederek kendimiz almazsak hiçbir insani hakkın gönüllü olarak bize verilmeyeceğini anladık.

Utanç içindeyiz kardeşlerim. Çaresizliğimiz, acizliğimiz sebebiyle utanç içindeyiz. Bu eylemlerde bir araya gelişimizi Rabbimizin mazeret olarak bizden kabul etmesini talep ediyoruz.

Buradan müslüman toplumların yöneticilerine sesleniyoruz.

Kınama dönemleri bitmiştir. Harekete geçmeden, silahla mücadele etmeden hiçbir sonuç elde edilemediğini görmüş olduk. Kafirlerin israili desteklediği gibi sizin de Gazze’yi desteklediğinizi görmek istiyoruz. 

İsrail denilen bu terör şebekesi ile yapılacak her türlü ilişki gayri ahlaki ve gayri meşrudur. Hiçbir yetkilisi ülkemiz sınırları içerisine alınmamalıdır. İşgal ve savaş bitmeden asla normal ilişkiler kurulmamalıdır. 

Türkiye’den savaşmak üzere İsrail ordusuna katılan herkes vatandaşlıktan çıkarılmalı ve ülkemize geri alınmamalıdır. Hangi ülke uğruna savaşıyorlarsa orada kalmaları sağlanmalıdır.

İslam ülkeleri ile ortak bir irade ortaya koymanın imkanları aranmalıdır. Savaşı sonlandıracak askeri, siyasi ve ticari tedbirler alınmalıdır.

HAMAS’ın meşruiyetini tartışmaya açacak, HAMAS’ı denklemin dışında bırakacak hiçbir senaryo kabul edilmemelidir.

Allahım ümmeti Muhammede, İnan ve şuur ver, birlik ve dirlik ver, cesaret ve dirayet ver, kafirlere ve zalimlere karşı Nusret ve inayet ver,

Allah’ım, bizlere başta Siyonist İsrail olmak üzere bütün müstekbirlerle hesaplaşacağımız imkanlar ver,

Bizi Mescidi Aksanın kurtuluşuna amil eyle,

Kassamın askerleri gibi izzet ve şerefle savaşacak ordunun askerleri eyle,

Senin adınla savaşan kardeşlerimiz muzaffer eyle.

Kafirleri zelil ve sefil eyle.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum