1. HABERLER

  2. HABER

  3. Komuta Kademesine Emekli Ablukası
Komuta Kademesine Emekli Ablukası

Komuta Kademesine Emekli Ablukası

Emekli orgenerallerin muvazzaflara 29 Ekim Cumhuriyet resepsiyonuna katılmamaları için baskı yaptığı iddia edildi.

02 Kasım 2010 Salı 10:27A+A-

Star Gazetesinin haberine göre Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları'nın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün resepsiyonuna katılmamaları üzerine başlayan tartışmadan "emekliler" faktörü çıktı.

Star Gazetesinden Cevheri Güven'in haberi:

Genelkurmay kulislerinden yansıyan bilgilere göre; Cumhurbaşkanlığı'nın resepsiyonu teke indirmesinden sonra hareketlilik başladı. Emekli Genelkurmay Başkanları ve orgenerallerin mekanı olarak bilinen Fenerbahçe Orduevi'nden, Komuta Kademesi'nin resepsiyona katılmaması yönünde baskılar başladı.

ANKARA'DA 8 ORGENERALLİ YEMEK

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt, aniden Ankara'ya geldi ve Genelkurmay'da ilgiyle karşılandı. Bütün Kuvvet Komutanları'nı makamında ziyaret eden Büyükanıt, Ankara'daki 8 orgeneralle akşam yemeği yedi. Yemekte Fenerbahçe'den gelen önemli mesajlar ele alındı. Öte yandan Ankara'da eski Jandarma Genel Komutanlarından Fevzi Türkeri de bu emir gibi mesajları ayrı kanaldan ulaştırdı. Ancak halen görevdeki generaller arasında çatlak oluşmaması için hepsinin üzerinde etkili olabilecek olan Yaşar Büyükanıt'ın konuyla bizzat ilgilendiği öğrenildi.

TOLON'UN OĞLUNUN DÜĞÜNÜNDE ABLUKA

Komuta Kademesi'ne asıl baskı ise Ergenekon sanığı Hurşit Tolon'un oğlunun düğününde gerçekleşti. Büyükanıt'ın turlarından birkaç gün sonra gerçekleşen Tolga Tolon'un düğününde tek gündem maddesi resepsiyon oldu. Atakule Nikah Salonu'ndaki nikah töreninin dışında 23 Ekim'de Ankara'da Merkez Orduevi'nde yapılan yemekli ve eğlenceli düğüne yoğun asker katılımı oldu.

KOMUTAKADEMESİNETEKAÜT ABLUKASI

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'in de katıldığı nikah törenine, Ankara'daki tüm muvazzaf ve emekli generaller katıldı. Yaşar Büyükanıt, Ergun Saygun, Hüseyin Kıvrıkoğlu ve Fevzi Türkeri de hazır bulundu. Düğünde Işık Koşaner'e resepsiyona katılmaması yönünde yoğun baskı yapıldığı öğrenildi. Komuta kademesinin adeta ablukaya alındığı öğrenilen düğüne İlker Başbuğ katılmadı.

HABERE YORUM KAT