1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Koalisyon Sivilleri Vurdu
Koalisyon Sivilleri Vurdu

Koalisyon Sivilleri Vurdu

Koalisyon güçlerinin Kaddafi rejimine başlattığı askeri operasyon 6’ncı gününe girerken, Libya ordusunun, stratejik öneme sahip Misrata limanını isyancıların elinden aldığı bildirildi.

25 Mart 2011 Cuma 08:08A+A-

Amerikan haber televizyonu ABC News ise bir Fransız jetinin, Kaddafi güçlerine ait bir savaş uçağını düşürdüğünü öne sürdü. Haberin doğrulanması halinde koalisyon güçleri ilk kez bir Libya savaş uçağını düşürmüş olacak. Koalisyon güçlerinin, Kaddafi'nin Guededfa Aşireti'nin yaşadığı Sebha kentini bombaladığı bildirildi. AFP'ye açıklama yapan görgü tanığı, başkent Trablus'un 750 kilometre güneyindeki Sebha kentinin dün akşam ve bu sabah havadan bombalandığını belirtti.

Kaddafi Ailesi ABD ile temasta

ABD Başkanı Barack Obama'nın danışmanlarından Denis McDonough, Libya lideri Kaddafi'nin bazı yakınlarının, Libya krizine bir çözüm bulmak amacıyla, ABD yönetimiyle temasa geçtiğini belirtti. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton da Amerikan televizyon kanalı ABC'ye yaptığı açıklamada, Kaddafi'nin yakınlarının krizden çıkış yolu aradıklarını ve bu amaçla da dünyanın dört bir tarafında temasa geçtiklerini bildirmişti. Obama yönetimi, Libya operasyonu nedeniyle ABD'de de eleştiriliyor.

Star

HABERE YORUM KAT