1. HABERLER

  2. HABER

  3. KKTC'deki Ergenekon Komisyonu Feshedilebilir
KKTCdeki Ergenekon Komisyonu Feshedilebilir

KKTC'deki Ergenekon Komisyonu Feshedilebilir

KKTC Cumhuriyet Meclisi Ergenekon Araştırma Komisyonu Üyesi Arif Albayrak, bugüne kadar komisyonun gerektiği gibi çalışamadığını söyledi.

30 Ekim 2010 Cumartesi 06:13A+A-

Albayrak, beklenen verilere bir türlü ulaşamadıklarını belirterek, "Komisyonun istediği materyallere ulaşamaması durumunda oyçokluğu ile kaldırılması gündeme gelecek." diye konuştu.

Türkiye'de 12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bir gecekonduda el bombalarının bulunmasıyla başlayan Ergenekon sürecinde tutuklanan bazı isimlerin KKTC ile olan ilişkileri nedeniyle KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde de bir araştırma komisyonu kurulmuştu. Komisyon üyelerinden Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Arif Albayrak, komisyonun 4 Kasım'da yapılacak olan toplantısında Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in KKTC'deki evinde ve gayrimenkullerinde de arama yapılmasını talep edeceklerini söyledi. Komisyondaki çalışmalarında, araştırılmasını istedikleri bilgilere ulaşmakta büyük güçlükler yaşadıklarının altını çizen Albayrak, bu sebepten komisyonun işlevsiz gibi göründüğünden kapatılma durumu ile karşı karşıya olduğunu kaydetti. Araştırma komisyonunda 3 Ulusal Birlik Partisi'nden, iki de Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden üye olduğuna dikkat çeken Albayrak bu durumda, komisyonun oyçokluğu ile feshedilebileceğine dikkat çekti.

Bilal Şahin / ZAMAN

HABERE YORUM KAT