1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Kızını taciz eden şahsı öldüren baba Kadir Işık'a tahliye kararı
Kızını taciz eden şahsı öldüren baba Kadir Işık'a tahliye kararı

Kızını taciz eden şahsı öldüren baba Kadir Işık'a tahliye kararı

​​​​​​​Kahramanmaraş'ta 2018'de meydana gelen olayda kızını taciz eden şahsın ölümüne neden olan baba Kadir Işık'a verilen ceza, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesince bozularak yeniden yargılanmasına ve tahliyesine karar verildi.

26 Şubat 2021 Cuma 23:18A+A-

Kahramanmaraş'ta kızını taciz eden şahsı öldüren Kadir Işık'a verilen ceza, Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesince bozularak yeniden yargılanmasına ve tahliyesine karar verildi.

Kızını taciz eden sapığı vurdu

Kahramanmaraş'ta 5 Haziran 2018'de İsmetpaşa Mahallesi Egemenlik Caddesi'ndeki lokantanın ikinci katında meydana gelen olayda, 49 yaşındaki Kadir Işık, 26 yaşındaki kızı Z.I.'yı taciz ettiği öne sürülen 34 yaşındaki Tamer Çetin'e ruhsatlı tabancasıyla ateş etti.

Işık daha sonra yere düşen Çetin'e çekiçle vurdu. Çetin, ambulansla götürüldüğü Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye alındı.

Burada 'hayati tehlikesi yoktur' şeklinde rapor verilen Çetin, kısa bir süre sonra hayatını kaybetti.

Cezası müebbetten 12 yıla düşürüldü

Olayın ardından tutuklanan Kadir Işık hakkında 'kasten adam öldürme' suçundan müebbet hapis istemiyle Kahramanmaraş 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

3 Ocak 2020'de görülen karar duruşmasında mahkeme heyeti, Kadir Işık'ı önce 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı, ardından da haksız tahrik indirimi ve duruşmadaki saygılı tavrından dolayı cezayı 12 yıl 1 aya indirdi.

İstinaf tahliyesine karar verdi

Kadir Işık'ın avukatı Kadir Bastırmacı, karara itiraz ederek davayı istinafa taşıdı. Dosyayı inceleyen Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 1'inci Ceza Dairesi, suç vasfının değişebileceğinden yerel mahkemenin kararını bozup yeniden yargılanmasına, Işık'ın da tahliyesine karar verdi.

"Keşke şahıs beni öldürseymiş diyorum bazen"

Tamer Çetin'in taciz ve tehditlerine maruz kalan Z.I., babasına verilen cezanın ardından tehdit mesajlarını göstererek, "Aileme ne kadar çok değer verdiğimi ve düşkün olduğumu biliyordu, beni bununla tehdit etmeye başladı. 'Senin aileni gözünün önünde öldürürüm.' 'Benimle evlenmek zorundasın, evleneceksin ya da ikimizin ölümüne sebep olursun.' 'Düğün tarihlerimiz aynı yazmazsa ölüm tarihlerimiz mezarın başına aynı yazılır. Buna bir karar ver' diyordu. Ben açıkçası babamın bu kadar fazla cezaya çarptırılacağını bilseydim o ölümü göze alırdım, 'Keşke şahıs beni öldürseymiş' diyorum bazen." diye konuşmuştu.

Kaynak: Yeni Akit

HABERE YORUM KAT

1 Yorum