1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Kısa Şortluya Dayak' İddiasında Yeni Gelişme
Kısa Şortluya Dayak İddiasında Yeni Gelişme

'Kısa Şortluya Dayak' İddiasında Yeni Gelişme

'Kısa şortluya dayak" haberinin asılsız olduğunu ortaya koyan çok çarpıcı bir detay daha ortaya çıktı.

12 Ağustos 2011 Cuma 09:50A+A-

İki gündür bazı basın organlarında "kısa şortlu olduğu için dayak yedi" haberiyle ilgili çok çarpıcı bir detay daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan yeni detaya göre, dayak yediğini iddia eden kadın poliste verdiği ifadesinde "kısa şorttan" hiç söz etmedi. Buna rağmen basında "kısa şort" yaygarasının koparılması hayretle karşılandı.

Şort giydiği için belediye otobüsünde şiddete maruz kaldığı öne sürülen Beşiktaş kadın voleybol takımı oyuncusu Nurcan İbrahimoğlu, Ayazağa Karakolu’nda verdiği ifadede, kendisine saldıran kişinin 40 yaşlarında, buğday tenli, kır saçlı biri olduğunu söyledi, ancak şorttan bahsetmedi.

N.İ.'nin ifadesinde kısa şortla ilgili herhangi bir ifade kullanmadığı öğrenildi.

Milliyet'in haberine göre, belediye otobüsünün şöförü ve bir görgü tanığı dayakla ilgili bir şey görmediklerini söylerken, polis 40 yaşlarındaki buğday tenli şüpheliyi arıyor. 28 Temmuz’da Bahçeköy-4. Levent otobüsünde kısa şort giydiği için darp edildiğini söyleyen İ., elinde doktor raporuyla birlikte bir gün sonra Ayazağa Karakolu’na giderek, şikayetçi oldu.

Bir yolcunun “Kadın vurmaya başladı. Erkek şahsı vururken görmedim” diye ifade verdiği belirtildi. Genç sporcunun "Darp ve cebir izi yoktur" şeklinde rapor aldığı öğrenildi.

Olayın Ramazan ayından üç gün önce meydana gelmesi ve Ramazan'ın tam ortalarında gündeme getirilmesi de kafalarda yeni soru işaretleri bırakmıştı.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum