1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Kılıçdaroğlu'nun bomboş atraksiyonuna 'suikastı önledi' cilası!
Kılıçdaroğlu'nun bomboş atraksiyonuna 'suikastı önledi' cilası!

Kılıçdaroğlu'nun bomboş atraksiyonuna 'suikastı önledi' cilası!

Kemal Kılıçdaroğlu'nun SADAT'ın kapısına dayanma eyleminin neresinden tutsan dökülen bir çıkış olduğu belirginleşirken, Kemalist medya bu saçmalığa temel bulma senaryoları yazıyor.

27 Mayıs 2022 Cuma 15:00A+A-

HAKSÖZ HABER

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kapısına giderek “suikast” ve “seçim güvenliği” konusunda endişeleri olduğunu ve SADAT’ın silahlı çalışmalar yapacağını iddia etmişti.

Hiçbir bilgi ve belge barındırmayan iddialarının ardından Kemal Kılıçdaroğlu’nun şovenist söylemlerine zemin hazırlayan Kemalist medyanın yazarları ilginç ve karşılığı olmayan söylemlere başvuruyor.

SADAT (Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş) binasının önüne giderek burada basın açıklaması yapan Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın terör çalışmaları içerisinde olduğunu ima etmiş ve: "Önünde bulunduğumuz SADAT paramiliter bir kuruluştur... Burası terörist yetiştiren bir kurumdur" demişti.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Kılıçdaroğlu’nun iddialarına zemin hazırlayayım derken kaynağı belirsiz gizli bilgilerle atraksiyon oluşturmaya çalıştı.

“Güvenlik bürokrasisinden üst düzey bir ismin CHP liderine aktardığı gizli bilgi” olduğu iddiasıyla kaleme alınan “Kim öldürülecekti?” başlıklı yazıda şu ifadelere yer verildi: “Yakın zaman önce güvenlik bürokrasisinden çok üst düzey bir isim Kemal Kılıçdaroğlu’na bilgi aktardı. ‘Kanundışına çıkacaklar’ sözü çıktı ağızdan. Planlananları içine sindiremeyen, ‘sağcı’ diye bilinen yurtsever bir isimdi o bürokrat.

Sadece seçim güvenliğinin tehlikede olması değildi ‘kanundışı’. Başta Kılıçdaroğlu olmak üzere siyasilere suikast girişimi bekleniyordu. Uyuyan hücrelerin böylesi bir denemesinin Türkiye’deki olası etkisinin ne olacağı belliydi. Gerilim stratejisi kaosla sonuçlanacak, onun alternatifi de ‘sert güçlü devlet’ olacaktı. Haziran - Kasım 2015 arası buna örnekti.”

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun bu ihbardan sonra harekete geçmeye karar verdiğini yazan Pehlivan, “Kılıçdaroğlu işte bu istihbaratı alınca harekete geçmeye karar verdi. Kimsenin bilmemesi de bu tehlikenin büyüklüğünün bir parçasıydı” dedi.

Pehlivan gizemli kaynaklarından gelen gizemli bilgilerinde ayrıca, “Kılıçdaroğlu’nun SADAT baskını çok karanlık bir planı önledi gibi görünüyor. Kime sorsan ‘Alakam yok’ diyor. Şimdilik…” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum