1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Kılıçdaroğlu'ndan Ahaber’e Rıza Sarraf Tepkisi
Kılıçdaroğlu'ndan Ahaber’e Rıza Sarraf Tepkisi

Kılıçdaroğlu'ndan Ahaber’e Rıza Sarraf Tepkisi

​​​​​​​CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Kadın Kolları tarafından Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen "Eşitlik ve Adalet Kadın Buluşması"na toplantısında konuştu.

05 Aralık 2017 Salı 23:18A+A-

New York'ta tutuklu bulunan Halk Bankası eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla'nın yargılandığı davada savcılığın tanığı olan iş adamı Rıza Sarraf'ın "hayırsever bir işadamı" olarak devletin protokolünde yer aldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Havuz medyası, buradan onlara da seslenmek istiyorum. Bu Rıza Sarraf'ı televizyona çıkardılar. Arkasına Türk bayrağını koydular. Yani Türk bayrağını fon olarak kullandılar. Bir sahtekarın arkasına, Türk bayrağını fon olarak kullanan havuz medyasını şiddetle kınıyorum. A Haber'i de kınıyorum ATV televizyonunu da kınıyorum. Bu sahtekarı, şarlatanı hiç utanmadan televizyona çıkaracaksınız, hiç utanmadan arkasına Türk bayrağı koyacaksınız. Hiç utanmadan bir de tweet atıyorlar 'Rıza Sarraf'a şeref madalyası takmalıydık'. Buyur tak bakalım. Şeref madalyasını nereye takacaksın? Ama ben senin boynuna neyi takacağımı çok iyi biliyorum. Sen vatan hainisin. Bir sahtekara, kendini bilmeze, şarlatana, rüşvetçiye Türk bayrağını fon olarak kullandırtamazsın. Kullandırtan adam vatan hainidir. Açık ve net söylüyorum vatan hainidir."

"Hükümete, Başbakan Binali Yıldırım'a açık ve net bir çağrı yapıyorum. Aramızda tartışmalar, sert sözler olabilir ama Türkiye ile ilgili bir davanın Amerika'da görüşülmesi benim vicdanımı rahatsız ediyor. Türkiye ile ilgili bir rüşvet olayının Amerika'da görüşülmesi doğru değildir. Sayın Başbakana açık, net ve gerçekten de samimi bir çağrı yapıyorum. Mademki İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı bir soruşturma açtı, gel Sayın Binali Yıldırım, parlamentoyu harekete geçirelim, bu lekeyi biz temizleyelim. Başkalarının bu lekeyi temizlemesine izin vermeyelim. Bizim ülkemizde demokrasinin, adaletin olduğunu, bizim ülkemizde rüşvet dağıtanın da rüşvet yiyenin de suçlandığını ve objektif yargılandığını ve mahkum edildiğini bütün dünyaya ilan edelim. İran nasıl yaptıysa, biz de aynısını yapalım. Gelin dosyayı yeniden açalım, TBMM'de bir soruşturma komisyonu kuralım. Bu olayı Amerikan yargısı değil, biz çözelim, biz temizleyelim. Biz, kendi pisliğimizi kendimiz temizleyelim. Başkasına temizletmeyelim. Bize yakışan budur."

AA

HABERE YORUM KAT