1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Ketaib Partisi'nin milletvekilleri Lübnan Parlamentosundan istifa etti
Ketaib Partisi'nin milletvekilleri Lübnan Parlamentosundan istifa etti

Ketaib Partisi'nin milletvekilleri Lübnan Parlamentosundan istifa etti

Lübnan Ketaib Partisi milletvekilleri, partinin Genel Sekreteri Nizar Necaryan’ın cenaze töreni sırasında Temsilciler Meclisi’ne istifalarını sundu.

08 Ağustos 2020 Cumartesi 16:33A+A-

Ketaib Partisi Genel Başkanı Sami el-Cemayel, Beyrut’ta cenazenin düzenlendiği kilise içinde yaptığı açıklamada, yol arkadaşlarının Temsilciler Meclisi’nden istifa etme kararı aldıklarını bildirdi.

Yıllardır iktidarın sadık muhaliflerinden olan Hristiyan Partisi parlamentoda üç milletvekili tarafından temsil ediliyor. Cemayel yaşanan şeyin Lübnan için fırsat değil felaket olduğunu söyleyerek, Lübnan’ın sonunun yeni bir Lübnan’ın doğuşu olacağını vurguladı.

Cenaze törenine katılanlar, 'devrim, devrim' sloganı atarak Cemayel'in sözlerini alkışlayarak yarıda keserken, Parti Genel Başkanı, “Lübnan tarihinde yaşananları bir dönüm noktası olmaması gerektiğini kabul etmeyeceğiz” dedi.

Öte yandan Fransa Cumhurbaşkanlığı, yarın yerel saatle 12.00’da, Fransa’nın Birleşmiş Milletler (BM) ile işbirliği çerçevesinde, Lübnan’a yardım bağışı için video konferans toplantısı düzenleneceğini duyurdu.

BM ile işbirliği içerisinde yapılacak olan konferansa, ABD Başkanı Donald Trump dahil olmak üzere bir çok lider katılacak.

Kaynak: Şarkul Avsat

HABERE YORUM KAT