1. HABERLER

  2. HABER

  3. Katil Lieberman'dan Cüretkarlığın Ötesi
Katil Liebermandan Cüretkarlığın Ötesi

Katil Lieberman'dan Cüretkarlığın Ötesi

Siyonist İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, Mavi Marmara katliamı nedeniyle Türkiye'nin talep ettiği özür için, “cüretkârlığın da ötesinde” tabirini kullandı.

26 Aralık 2010 Pazar 23:14A+A-

Siyonist çetenin Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, büyükelçilerle düzenlenen bir konferansta yaptığı konuşmada, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun dün yaptığı açıklamalara değinerek, "Zaten her zaman duyduğumuz yalanları kabul etmiyorum" dedi.

Lieberman, şu ifadeleri kullandı:

"(Bakın biz İsrail'le iş birliğine hazırız; Karmel yangınında onlara nasıl yardım ettik. Hâlbuki bizim başımıza gelseydi onlar aynısını yapmazdı) diyen Dışişleri Bakanı'nın (Davutoğlu) yalan ve sahte vaatlerini duydum. Kendisine şunu hatırlatmak isterim ki, 2007 depreminde Türkiye'ye orada haftalarca kalan ekipler göndermiştik. O kadar çalıştığımız halde tek kelime duymuş da değiliz..."

"Terörü Destekleyen Türkiye Özür Dilesin!"

Türkiye'nin talep ettiği özür konusuna değinen Lieberman, "Özür dilemesi gereken biri varsa, o da terörü, İHH'yi, Hamas'ı ve Hizbullah'ı desteklediği için Türk Hükümeti'dir. Özür falan yok! Tam tersine özrü biz Ankara'dan bekliyoruz" şeklinde konuştu. Lieberman, Türkiye'nin talep ettiği özür için, "cüretkarlığın da ötesinde" tabirini kullandı.

İran Benzetmesi

Lieberman, ayrıca Türkiye'yi İran'la karşılaştırarak "Şunu anlamalısınız ki, Türkiye'deki değişimlerin İsrail'le bir ilişkisi yok. Bunlar, Türkiye'nin yaşadığı içsel değişimler; tıpkı Humeyni'nin İran'da gerçekleştirdiklerinin de İsrail'den bağımsız, dahili bir değişim olduğu gibi" ifadelerini kullandı.

"Sınırlar ve Mülteciler Konusu Ertelensin!"

Lieberman, Filistinliler için "Biz, Filistin'in başkenti olarak Tel Aviv'i bile teklif etsek, 1947 sınırlarına da çekilsek, anlaşma yapmamak için bir neden bulacaklar" dedi. Lieberman, İsrail'in Filistinlilerle uzun dönemli geçici bir anlaşma yapması; sınırlar ve mülteciler konularıyla ilgili kararların da ertelenmesi gerektiğine inandığını kaydeden Lieberman, bir kez daha işgalci İsrail'in gerçek yüzünü ortaya koydu.

"İsrail'in Her Zaman Planı Var"mış!

"Bizim bir B planımızın olması gerek. Bunun raflarda var olduğunu da söyleyebilirim. Biz son dakika değişiklikleri yapıyoruz. Ve her an B Planı kullanıma hazır olacak" diyen Lieberman, Wikileaks tarafından sızdırılan belgelerin, klasik diplomasinin yardımcı olmadığını ortaya koyduğunu ifade etti ve "En iyi diplomasi, şeyleri olduğu gibi söylemektir" dedi.

HABERE YORUM KAT