1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Katil İsrail'in hedefinde yine çocuklar var
Katil İsrail'in hedefinde yine çocuklar var

Katil İsrail'in hedefinde yine çocuklar var

Katil İsraill'in Gazze Şeridi'ne gerçekleştirdiği saldırılarda son 48 saatte 120 Filistinli öldü. Hastaneye getirilenlerin çoğu ise çocuklardan oluşuyor.

22 Haziran 2024 Cumartesi 13:30A+A-

İsrail tankları ve topçu güçleri, Refah'ın kıyı kesiminde yer alan ve daha önce işgal ordusu tarafından "insani bölge" ilan edilen Mevasi bölgesinde yerinden edilmiş insanları hedef aldı.

Mevasi'nin yanı sıra Gazze'deki su kuyuları da hedefteydi. Katil İsrail'in Gazze'de bir belediye tesisini vurması sonucu aralarında su kuyusu işleten beş işçinin de bulunduğu en az yedi kişi hayatını kaybetti.

Yoğun nüfuslu Şati mülteci kampında bir eve düzenlenen başka bir saldırıda ise 10 kişi hayatını kaybetti ve 17 kişi yaralandı.

Gazze kent merkezine bağlı Zeytun mahallesinde ve Nuseyrat mülteci kampında da birçok kişinin yaşamını yitirdiği saldırılar rapor edildi.

Hayatını kaybedeblerin ve yaralıların çoğu çocuklardan oluşuyor. Patlamalar ve yıkımlar sebebiyle çocuklarda uzuv kopmaları ve ciddi yanıklar görülüyor.

İsrail'in son günlerde Gazze genelindeki bombardımanlarını hızlandırdığı göze çarpıyor.

Bu saldırılar, İsrail'in belirlediği "insani bölgelere" sığınanlar da dahil olmak üzere Filistinliler için yeni bir yerinden edilme dalgasını tetikliyor.

 

HABERE YORUM KAT