1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LÜBNAN

  4. Katil İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyinde yangın çıkarmak için "mancınıkla" saldırı düzenliyor
Katil İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyinde yangın çıkarmak için "mancınıkla" saldırı düzenliyor

Katil İsrail ordusu, Lübnan'ın güneyinde yangın çıkarmak için "mancınıkla" saldırı düzenliyor

Katil İsrail askerlerinin, yangın çıkarmak için Lübnan'ın güneyine mancınıkla ateş topu fırlattığı görüldü.

13 Haziran 2024 Perşembe 18:25A+A-

Basında ve sosyal medyada paylaşılan, bir Katil İsrail askerinin kaydettiği tahmin edilen görüntüde, Katil İsrail askerlerinin mancınık kullanarak Lübnan sınırındaki beton duvarların üzerinden yanan alev topları attığı görülüyor.

Israel Hayom gazetesinin haberinde, Katil İsrail askerlerinin, "Hizbullah mensuplarının bölgede saklanmasını engellemek amacıyla kuru bitkileri ateşe vermek için" ateş topları fırlattıkları savunuldu.

Haberde Katil İsrail ordusunun daha önce "molotof kokteyli" kullandığı belirtildi.

Sınırdaki duvarın arkasında kalan çalıların, Hizbullah mensuplarının görülmesini zorlaştırdığı iddia edilen haberde, daha önce aynı amaçla insansız hava araçları ve bombaların kullanıldığı kaydedildi.

Katil İsrail askerlerinin daha az maliyetli olması nedeniyle mancınık kullandığına yer verilen haberde, "mancınık ile yangın çıkarma saldırılarının" ordu komutanları tarafından beğenilmediği, dronlar ve bombaların kullanılması kararı alındığına yönelik raporların bulunduğu ifade edildi.

Katil İsrail askerlerinin videosunun basında ve sosyal medyada geniş çapta yayıldığına işaret edilen haberde, videoyu izleyenlerin "teknolojik açıdan gelişmiş Katil İsrail ordusunun ilkel bir silah kullanması karşısında şaşırdığına" dikkati çekildi.

Öte yandan Katil İsrail ordusundan videoya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Lübnan'ın güneyinde Hizbullah ile Katil İsrail ordusu arasında yaşanan çatışmalarda, Katil İsrail'in son günlerde düzenlediği saldırılarda üst düzey bir Hizbullah mensubunun ölmesiyle gerginlik arttı.

Saha komutanının öldürülmesinin ardından Katil İsrail'e misillemede bulunan Hizbullah'ın, 7 Ekim 2023 sonrası İsrail'e yönelik en büyük füze saldırılarından birini gerçekleştirdiği duyurulmuştu.

 

 

HABERE YORUM KAT