1. HABERLER

  2. HABER

  3. Katil Askerlere 'Kahramanlık' Madalyası
Katil Askerlere Kahramanlık Madalyası

Katil Askerlere 'Kahramanlık' Madalyası

Mavi Marmara katliamını yapan İsrail askerleri ödüllendirildi... Öte yandan İsrailli şahin politikacı Livni, “Türkiye, dünyanın hangi tarafında olduğuna karar vermeli.” dedi.

23 Haziran 2010 Çarşamba 17:50A+A-

Gazze'ye yardım götüren gemiler arasında yer alan Mavi Marmara'ya saldırı düzenleyerek 9 kardeşimizi şehit eden İsrailli komandolara kahramanlık madalyası verildi.

İsrail Deniz Kuvvetleri'nin seçkin Şayetet birliğinden olan askerlere madalyaları İsrail Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi taktı. Önceki gün düzenlenen ödül törenine üst düzey askeri yetkililer de katıldı. Gabi, "askerlerimiz bir kahraman gibi mücadele etti" dedi.

Livni: Türkiye Safını Belli Etmeli

Siyonist İsrail'in ana muhalefet partisi Kadima lideri Tzipi Livni, Türkiye'nin bölgede "çok sorunlu bir rol oynadığı"nı belirterek, "Türkiye, dünyanın hangi tarafında olduğuna karar vermeli." dedi.

Tzipi Livni, İtalya Parlamentosu Başkanı Gianfranco Fini ile yaptığı görüşmede Türkiye'nin politikaları ve "Gazze filosu" baskınını ele aldı. Ynet'e göre Livni, "Türkiye, son dönemde bölgede çok sorunlu bir rol oynuyor ve dünyanın hangi tarafında olduğuna karar vermeli. Dünyada aşırılıkla verilen mücadelede çitte oturmanın, Türkiye'yi güçlendireceğini düşünmek ciddi bir hatadır, özellikle NATO üyesi bir devlet söz konusu olunca" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

4 Yorum