1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Katar: İsrail İslam Ümmetinin Duygularını Provoke Etmektedir
Katar: İsrail İslam Ümmetinin Duygularını Provoke Etmektedir

Katar: İsrail İslam Ümmetinin Duygularını Provoke Etmektedir

Katar, fanatik Yahudilerin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya düzenlediği baskınları kınadı.

15 Mart 2019 Cuma 18:50A+A-

Katar Dışişleri Bakanlığı, fanatik Yahudilerin Mescid-i Aksa baskınlarıyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

"Katar, Filistinli kardeşlerinin kararlılığına destek vermektedir"

Açıklamada, İsrail'in Kudüs ve Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlallerinin en güçlü şekilde kınandığı belirtilerek, "Bu tür saldırılar işgal kuvvetinin sistematik bir politikası olup İslam ümmetinin duygularını provoke etmektedir" denildi.

Uluslararası topluma "İsrail'in insani ve uluslararası hukuku aşan bu tür ihlalleri karşısında sessiz kalınmaması" çağrısı yapılan açıklamada, "Katar, Arap Birliği ile beraber Filistinli kardeşlerinin kararlılığına destek vermektedir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada ayrıca uluslararası toplumun ve özellikle bölge ülkelerinin bu yöndeki sorumluluklarını yerine getirmeleri gerektiği belirtilirken, İsrail'e Müslüman ve Hristiyanların kutsal mekanlarına yönelik ihlallerine son vermesi çağrısı yapıldı.

240 fanatik Yahudi baskın düzenledi

İsrail polisi korumasındaki 240 fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'ya bu sabah baskın düzenlemişti.

Kudüs İslami Vakıflar İdaresi Basın Sözcüsü Firas Dibs, yaptığı yazılı açıklamada, "Sabah saatlerinden itibaren gruplar halinde Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyen fanatik Yahudilerin sayısı 240'ı buldu. Bunların 40'ı dini yüksek okul öğrencisi" ifadesini kullanmıştı. 

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum