1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam Tugayları Sınırda Öldürdüğü 8 Askerin Görüntülerini Yayınladı
Kassam Tugayları Sınırda Öldürdüğü 8 Askerin Görüntülerini Yayınladı

Kassam Tugayları Sınırda Öldürdüğü 8 Askerin Görüntülerini Yayınladı

Kassam Tugayları, Yenilmiş Ekin savaşındaki operasyonlardan birinin daha görüntülerini yayınladı.

27 Ağustos 2016 Cumartesi 02:34A+A-

İslamî Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki İzzeddin El-Kassam Tugayları, Kassam mücahitlerinin düşman mevzilerinin arkasına geçerek sıfır noktadan çatışmaları ve Siyonist askerleri öldürmeleriyle ilgili görüntüler yayınladı.

İki yıl önce meydana gelen Yenilmiş Ekin Savaşının yıldönümünde savaşta düşmanı sarsan ve afallamasına neden olan operasyonlarla ilgili görüntüler yayınlamaya devam eden Kassam Tugayları dün “Sis” adıyla yeni bir video yayınladı.

İlk defa yayınlanan görüntülerde Siyonist asker Oron Shaul’un esir alındığı 25 Temmuz 2014 tarihli operasyonla ilgili gerçek sahneler yer alıyor.

Operasyon

Kassam Tugayları’na bağlı mücahitler şiddetli savaş günlerinde Siyonist işgal ordusuna ait zırhlı araçlarla piyade askerleri taşıyan askeri araçların Ketibe Et-Tuffah ve Ed-Derc bölgelerinde bulunduklarına dair istihbarat aldıklarında hemen bir plan hazırladı ve iki haftadır tünellerde komutanlarının talimatını bekleyen birimden hazırlıklı olmalarını istedi.

24 Temmuz 2014 tarihinde, Ramazan ayının 25’inci gününde sabah saat 06’da komutan operasyon talimatını verdi. Ellerinde değişik silahlar olan dört seçkin mücahit 1400 metrelik mesafeyi kat ettikten sonra operasyon noktasına vardı.

Bölgeyi kaplayan sisten istifade eden mücahitler, Ketibe Et-Tuffah ve Ed-Derc bölgesindeki Hatice Camii civarında bulunan düşman mevzilerinin arkasına geçip Siyonist asker Oron Shaul’u esir aldılar. Burada sekiz işgal askeriyle karşılaşan Kassam mücahitleri komutan Ahmed El-Cemasi ile arkadaşları sıfır noktada bunlarla çatışmaya başladı ve hepsini öldürdüler.

sabiterrifi.jpg

Şehit mücahit Sabit Er-Rifi

Kassam Tugayları daha sonra yaptığı açıklamada operasyonda şehit olan Ahmed El-Cemasi’nin birliğin komutanı olduğunu ve kendisiyle birlikte mücahit Sabit Er-Rifi’nin de şehit olduğunu duyurdu.

Operasyondan sonra

Operasyonu yapan mücahitler geri dönerken, Merkava tipi iki tankın kendilerine doğru geldiğini görünce Ahmed El-Cemasi birliğin güvenli geçişini sağlamak için RPG roketiyle birini vurdu. Eylemde bir asker öldü biri yaralandı. Düşman askerlerinin gelişi güzel etrafı taramaları sonucu Ahmed El-Cemasi şehit oldu.

ahmedelcemasi.jpg

Şehit komutan Ahmed El-Cemasi

Operasyondan sonra ele geçirilen otomatik silahla tankın parçaları, tankın içindekilerle birlikte imha edildiğini gösteriyordu.

FİEM

HABERE YORUM KAT