1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam Tugayları Özgürlük Öncüleri Kamplarını Başlattı
Kassam Tugayları Özgürlük Öncüleri Kamplarını Başlattı

Kassam Tugayları Özgürlük Öncüleri Kamplarını Başlattı

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, 2019 Özgürlük Öncüleri Kampları’nı bugün (20 Temmuz Cumartesi) “Kudüs’e yürüyoruz” sloganıyla başlattı.

20 Temmuz 2019 Cumartesi 22:33A+A-

İzzeddin El-Kassam Tugayları, konuyla ilgili düzenlediği basın toplantısında, kamplarla gençleri ve özgürlük neslini kucakladıklarını söyledi.

Onbinlerce gencin Özgürlük Öncüleri Kampları’na katılmak için başvuruda bulunduğunu belirten El-Kassam Tugayları, başvuru sayısının beklenenin çok üzerinde olduğunu ifade etti.

Kampların amacının gelecek vaat eden nesilleri bilinçlendirmek olduğunu söyleyen El-Kassam Tugayları, gençlerin özgürlük projesinin sermayesi olduğuna dikkat çekti.

El-Kassam Tugayları, kamplarda gençlere beden eğitimi ve silah kullanımının öğretilerek direniş ve özgüven kültürünün aşılandığını kaydetti.

Özgürlük Öncüleri Kampları’na Filistin halkının gösterdiği büyük ilginin Filistin davasını tasfiye girişimlerine verilen en güzel cevap olduğunu bildiren El-Kassam Tugayları, “Kudüs’e yürüyoruz. Hiçbir saldırı, abluka ve ihanet bizi yolumuzdan döndüremez” dedi.

FİEM

HABERE YORUM KAT