1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kassam Tugayları: 72 saatte 60 İsrail askeri aracını imha ettik
Kassam Tugayları: 72 saatte 60 İsrail askeri aracını imha ettik

Kassam Tugayları: 72 saatte 60 İsrail askeri aracını imha ettik

​​​​​​​Gazze’de Hamas'a bağlı İzzeddin el-Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, son 72 saatte işgalci İsrail’e ait 60 askeri aracı imha ettiklerini duyurdu.

21 Kasım 2023 Salı 00:11A+A-

Ebu Ubeyde, Al Jazeera televizyonunda yayımlanan ses kaydında, Gazze şehir merkezi ekseninde işgalci İsrail ordusu ile yaşanan çatışmalara ilişkin konuştu.

Kassam Sözcüsü, "Son 72 saatte 10'u personel taşıyıcı olmak üzere Siyonistlere ait 60 askeri aracı imha ettik. Mücahitlerimiz düşman askerlerinin çığlıklarını ve yardım çağrılarını duydu." dedi.

Gazze şehrinin güneybatısındaki işgalci İsrail ordusuna bağlı piyade kuvvetlerine cumartesi günü pusu kurduklarını aktaran Ebu Ubeyde, Gazze'nin kuzeyindeki Tevam bölgesinde de zırhlı bir personel taşıyıcıyı hedef alarak imha ettiklerini açıkladı.

Ebu Ubeyde, Kassam mensuplarının bir zırhlı personel taşıyıcıyı hedef alması sonucu en az 7 işgalci İsrail askerinin öldürüldüğünü aktardı.

Kassam Sözcüsü, işgalci İsrail güçleri tarafından işgal edilen ve hizmet dışı kalan Rantisi Hastanesi’nde de işgalci İsrail ordu güçleriyle çatışmalara girdiklerine işaret ederek, “Elit birliklerden 25 mücahit, pazar günü öğleden sonra Rantisi Hastanesi’ndeki düşman güçlerini hedef alan seri saldırılar düzenledi.” diye konuştu.

Hastanenin yakınındaki zırhlı personel taşıyıcıdan inen 4 işgalci İsrail askerinin Kassam mensuplarınca “sıfır mesafeden” hedef alınarak öldürüldüğünü kaydeden Ebu Ubeyde, "Çatışmalarda bir Kassam mensubu da şehit oldu." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

3 Yorum